Fenerbahçe’de Hoca Değişimi Mevsimi

Fenerbahçe’de Hoca Değişimi Mevsimi

3 Aralık 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’de alınan kötü sonuçlar ve oynanan oyunun ümit vermemesi nedeniyle Vitor Pereira ile yolları ayırabilir. Birçok muhabirin iddiasına göre Fenerbahçe, yeni bir teknik direktörle anlaştıktan sonra Vitor Pereira ile yollarını ayıracak.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un teknik direktör değişikliği için devre arasını beklemeyeceği, Beşiktaş maçına kadar olan süreçte takımın toparlanmaması halinde Beşiktaş maçında yaşanacak olası bir puan kaybının da etkisiyle Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile yolları ayırması bekleniyor.

Fenerbahçe’nin teknik direktörlük için düşündüğü isimler de belirginlik kazanmaya başladı.

Fenerbahçe’de İlk Hedef Farioli

Fotomaç gazetesinde yapılan habere göre Fenerbahçe yönetimi, Göztepe maçında alınan sonuç, oynanan oyun ve Vitor Pereira’nın maç sonunda yaptığı açıklamalar nedeniyle Portekizli teknik direktöre karşı sabrını tüketti. Fenerbahçe’ye yakın kaynaklar, sarı lacivertlilerin teknik direktör konusunda hareketlendiğini belirtti.

Fenerbahçe yönetimi, Vitor Pereira’nın Mesut Özil, Dimitrios Pelkas, Attila Szalai ve İrfan Can Kahveci gibi oyuncularla yaşadığı sorunların camiaya zarar verdiğini ve Portekizli teknik direktörün takımdan ayrılması gerektiği fikrinde birleşti. Sarı lacivertli yönetimin Pereira sonrası dönem için ilk hedefi Vavacars Fatih Karagümrük’ün 32 yaşındaki İtalyan teknik direktörü Francesco Farioli. Fenerbahçe, İtalyan teknik direktörle görüşmek için Vavacars Fatih Karagümrük’ten izin aldı.

Vavacars Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma da Ajansspor’a yaptığı açıklamalarda Farioli’nin gelecekte dünyanın sayılı teknik direktörlerinden biri olacağını ve kendisine gelen bir teklif olması durumunda İtalyan teknik direktöre kolaylık sağlayacağını belirtti.

Francesco Farioli’nin Fenerbahçe ile bir görüşme yapması durumunda sarı lacivertli yöneticilerden çok net garantiler isteyeceği ve bu garantilerin verilmemesi durumunda sarı lacivertli kulübün teklifini reddedeceği öğrenildi.

Alman Ekolüne Dönüş

Fenerbahçe yönetimi, Francesco Farioli’yi takımın başına getirmeyi çok istese de İtalyan teknik direktör ile anlaşılamaması durumunda ise Alman ekolüne dönecek. Fenerbahçe, Vitor Pereira’nın takımın başına geçmesinden önce de gündemde olan Alman ekolünden bir teknik direktör olarak en son Almanya milli takımını çalıştıran Joachim Löw’ü de düşünüyor.

Daha önce Türkiye’de görev yapan ve Fenerbahçe’yi çalıştıran Joachim Löw’ün camianın aradığı isim olduğunu düşünen bazı Fenerbahçeli yöneticiler, Alman teknik adam ile temasa geçip kendisine teklif yapılması gerektiğini düşünüyor.

Alman ekolünden bir teknik direktörün takımın başına geçmesini isteyen bazı yöneticiler de sarı lacivertli takımla 2004 ve 2005 yıllarında şampiyonluk yaşayan Cristoph Daum ismini gündeme getirdi.

Bilic Yeniden Gündemde

Fenerbahçe’deki teknik direktör adaylarından bir diğeri de Joachim Löw gibi 2021-22 sezonu başında gündeme gelen Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Slaven Bilic.

Fenerbahçe yönetimi, Pereira’dan önce Bilic ile görüşmüş ancak Hırvat teknik adamın çalıştırdığı Bejing Guoan takımı Bilic’in gitmesine izin vermemişti.

Slaven Bilic’in Bejing Guoan ile olan sözleşmesi, Aralık ayının sonunda sona erecek. Fenerbahçe yönetimi, Vitor Pereira’nın olası ayrılığı durumunda Slvaen Bilic’i de takımın başına getirebilir.