Vitor Pereira Sıkı Hazırlanıyor

Vitor Pereira Sıkı Hazırlanıyor

18 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu sezon Fenerbahçe’nin 2’inci kez başına getirilen ve ilk haftalarda gösterilen performansla takdir edilmesine rağmen 9’uncu haftada oynanan Trabzonspor maçında alınan sonuç ve sonrasında üst üste gelen puan kayıplarıyla birlikte çok ciddi biçimde sorgulanmaya başlanan Vitor Pereira, 13’üncü haftada oynanacak Galatasaray derbisine çok yoğun biçimde çalışıyor.

Basında yer alan haberlere göre neredeyse tesislerde yatan Portekizli teknik direktör, takımının ve kendisinin bu sezon adına kader maçlarından biri olan Galatasaray maçı öncesinde rakibini tüm detaylarıyla analiz etmeye çalışıyor.

Pereira’nın Tamam Devam Maçı Olabilir

11 Kasım’da yaptığı basın açıklamasında Galatasaray maçında olumsuz bir sonuç alınsa dahi Vitor Pereira ile yola devam edeceklerini ifade eden Ali Koç, buna rağmen eğer taraftar ve camia baskısıyla karşılaşırsa hocayla yolları ayırma noktasına gelebilir.

Bu sezon 9’uncu haftada oynanan Trabzonspor maçı öncesi liderlik koltuğunda oturan Fenerbahçe, bu maçta alınan mağlubiyetle birlikte oldukça derin bir krizin içine girmiş ve son 4 haftada sadece iç sahada oynadığı Kayserispor maçında 90+9’da attığı penaltı golüyle 1 puan alabilmişti.

Üst üste yaşanan puan kayıpları nedeniyle zirveden 10 puan geriye düşen Fenerbahçe’de başta Vitor Pereira ve Ali Koç’un taraftarlar tarafından istifası istenmeye başlandı. Tüm bu üst üste gelen olumsuz haberlerle birlikte Milli Takım arasına giren Fenerbahçe’de, 13’üncü haftada oynanacak Galatasaray maçı bu nedenlerle birlikte daha da kritik bir hal almış durumda.

Galatasaray’a konuk olacağı maçta takımının olumsuz bir sonuç alması durumunda takımdan gönderilme ihtimali olan Vitor Pereira’nın, bu nedenle Sarı Kırmızılı takımın en kılcal damarına kadar analiz etmek için sabahlara kadar çalıştığı ifade edilirken bu çalışmaların meyvesini alıp alamayacağı 21 Kasım Pazar günü oynanacak maçta belli olacak.

Takımın kaptanlarından Mesut Özil’in kulüp televizyonuna yaptığı açıklamalarda antrenmanların ve hazırlıkların oldukça iyi gittiğine dair kullandığı ifadeler camia tarafından oldukça iyi karşılanırken, her iki takımın da lider Trabzonspor’un daha da gerisine düşmemek adına canla başla mücadele etmeleri bekleniyor.

Pereira’nın Getirdikleri ve Götürdükleri

Bu sezon tekrar Sarı Lacivertli takımın teknik direktörü olma mutluluğu yaşayan Vitor Pereira, futbolu iyi bilen bir teknik direktör olarak ifade edilebilir. Oyuna dair görüşleri olan ve bu görüşleri geliştirmek açısından hiç durmaksızın çalışan bir hoca olarak tarif edilen Vitor Pereira, 9’uncu hafta öncesinde takımın gösterdiği yüksek mücadele ve azim nedeniyle oldukça alkışlanıyordu.

Bununla birlikte Ferdi Kadıoğlu, Muhammed Gümüşkaya gibi Fenerbahçe’nin geleceğini oluşturması beklenen oyunculara verdiği şanslar ve Kim-Min Jae’nin transferi konusundaki tavrı nedeniyle de oldukça övgü alan Portekizli hocanın kaderi Trabzonspor maçından sonra tam tersine döndü.

O haftadan bu yana her maçta olur olmaz eleştirilere maruz kalan Vitor Pereira, Mesut’u kullanamadığı, takıma yanlış bir taktik oynattığı gibi düşüncelerle eleştiriliyor.

Eleştirilmesinde herhangi bir haksız yan olmasa da Portekizli teknik direktörün asıl eleştirilmesi gereken noktalar, rotasyona ve kendi bildiğine dair olan aşırı inancı olsa Fenerbahçe adına daha faydalı olabilir.