Fenerbahçe’de İki Önemli İsim Satılıyor Mu

Fenerbahçe bir yandan başkanlık seçimi, bir yandan da teknik direktör konusu ile meşgul olurken, oyuncularına gelen transfer teklifleri için de yoğun mesai harcıyor. Bu anlamda geçtiğimiz sezonun iki yıldız ismi Attila Szalai ve Altay Bayındır için kulübün kapısı sıkça aşındırılıyor. Sarı Lacivertli yönetim, gelecek sezon için takım iskeletini bozmak istemediği bilinirken Attila Szalai ve Altay Bayındır için uçuk bir transfer teklifi gelmesi durumunda, satışlarına sıcak bakılacağı düşünülüyor. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Sarı Lacivertliler, her iki futbolcunun da bonservis ücretini belirlerken gelen teklifleri de değerlendirmeye aldı.

Fenerbahçe’de seçim sonrası yeni teknik direktör beklenirken, transfer stratejisi de gün yüzüne çıktı. Sarı lacivertliler, hocanın açıklanmasının ardından teknik heyetin listesi doğrultusunda transferleri gerçekleştirmeyi planlıyorlar. Transferler kadar önemli bir başka konu var ki o da mevcut kadronun korunması isteği…

Bu doğrultuda iki isim öne çıkarken gelişime açık olan 23 yaşındaki stoper Attila Szalai için Fenerbahçe’nin 30 milyon Euro’luk bir bonservis ücreti düşündüğü iddia ediliyor. Son dönemde ismi Atalanta ve Atletico Madrid gibi takımlarla anılan Attila Szalai için Sarı Lacivertliler son ana dek satışa yanaşmamaya kararlı. Fenerbahçe’nin 2 milyon Euro’ya Apollon Limassol’dan transfer ettiği Attila Szalai, geçen sezon Spor Toto Süper Lig’de 21 karşılaşmaya çıkıp 3 gol sevinci yaşatmıştı.

Vedat Muriç Pişmanlığı Olmasın


Fenerbahçe yönetimi, geçen sezon Vedat Muriç ile ilgili yaşadığı pişmanlığın bir benzerini daha yaşamak istemiyor. Başkan Ali Koç, önemli transferler yapıp kadroyu sağlamlaştırsa da, Vedat’ın Lazio’ya gitmek istemesi sebebiyle sıkıntı yaşamıştı. Başkan Koç, Vedat’ı satmak istememişti ve bunun sebebi de, bu oyuncunun boşluğunun doldurulmasının kolay olmamasıydı. Nitekim Sarı Lacivertliler geçtiğimiz sezon en önemli sıkıntıyı golcü noktasında yaşamıştı. Fenerbahçe yönetimi Vedat kalsa şampiyonluğumuz kaçınılmazdı ifadesini kullanmıştı.

Şampiyonluk Planı Belli…

Bu sebeple bu sezon takımda eksik bir oyuncu olmamasına dikkat eden Sarı Lacivertliler, şampiyonluk yolunda geçen sezon yaşadıkları sıkıntıyı yaşamak istemiyor. Değerlerinin çok çok üzerinde bir teklif gelmediği süre boyunca da ne Altay’ın ne de Szalai’nin satılma planı var. Yönetim, şampiyonluğun bu oyunculardan elde edilecek gelirden daha önemli olduğu düşüncesinde…