Fenerbahçe’de Seçim Öncesi Son Durumlar

Fenerbahçe’de bir yandan teknik direktör belirsizliği devam etmesine rağmen diğer yandan da transfer çalışmaları devam ediyor. Sarı lacivertliler, gelecek sezon için kimlerin takımda kalıp kimlerin takımdan gitmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan Fenerbahçe, geride bıraktığımız sezonda başarılı bir performans ortaya koyan oyuncularına gelen teklifleri de değerlendiriyor. Bu futbolculardan biri de geçen sezon başında Yunanistan’ın PAOK takımından Fenerbahçe’ye transfer olan Dimitrios Pelkas.

Rubin Kazan’ın Israrı Sürüyor

Geride bıraktığımız sezonda sarı lacivertli takımda başarılı bir sezon geçiren ve toplamda 15 gole katkıda bulunan Yunan futbolcu Dimitrios Pelkas için transfer teklifleri gelmeye devam ediyor. Bilinidiği üzere Rusya takımlarından Rubin Kazan, Fenerbahçeli futbolcu için geçtiğimiz haftalarda 6 milyon euro’luk bir teklif yapmıştı. Fakat sarı lacivertli yönetim bu teklifi kabul etmemişti.

Öte yandan Fransa takımlarından Lyon’da Fenerbahçe’ye Dimitiros Pelkas için 7 milyon euro’luk teklif yapmış ama bu teklifte sarı lacivertliler tarafından reddedilmişti. Buna rağmen özellikle Rubin Kazan’ın Yunan futbolcu için ısrarı sürüyor. Gelen bilgilere göre Rus temsilcisi, Fenerbahçe’ye yeni bir teklif yapacak. Öte yandan Fenerbahçe’nin ise 10 milyon euro’dan düşük bir teklifi kabul etmeyeceği öğrenildi.

Dimitrios Pelkas’ın Kariyeri ve Fenerbahçe Performansı

Futbolculuk kariyerine 2012 – 2013 Yunanistan’ın PAOK takımında başlayan Dimitrios Pelkas, 16 maçta oynadı ve 1 gol attı. Daha sonra 2013 – 2014 sezonunda ise bir başka Yunan takımı Apollon Pontou’ya transfer oldu. Burada 18 maçta görev yapan Dimitrios Pelkas, 7 gol atmayı başardı. Ardından 2014 – 2015 sezonunda ise Portekiz’in V. Setubal takımına gitti. Burada da 30 maçta sahaya çıkan 27 yaşındaki futbolcu, 4 gol attı.

Daha sonra 2015 – 2016 sezonunda tekrardan eski takımı PAOK’a dönen Dimitrios Pelkas, 5 sezon boyunca Yunan temsilcisinde oynadı. Bu 5 sezonda toplamda 175 maçta sahaya çıkan orta saha oyuncusu, toplamda 43 gol atıp 22 de asist yaptı. Ardından geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda Türkiye’de Fenerbahçe’ye transfer olan Dimitrios Pelkas, 34 maçta oynadı ve 8 gol atıp 7 de asist yapmayı başardı. Ayrıca Yunanistan Miili Takımı’nda da forma giyen Dimitrios Pelkas, 2016 yılından bu yana 12 maçta görev yaptı.