Fenerbahçe Transfer Döneminde Öncelik Genç İsimlerin

Yeni sezon hazırlıkları içerisindeki Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon hayal kırıklığı yaratan takımlardan biri olarak dikkat çekmişti. Özellikle son haftalarda eline geçen fırsatı kullanamayarak taraftarlarını üzen Kanarya, transfer sürecini büyük bir titizlikle yürütürken gelecek sezonda adının şampiyonluk ile anılmasını istiyor. Yeni sezon için başkan Ali Koç ve yönetimin önemli çalışmalar içerisinde olduğu biliniyor.

Fenerbahçe’de başkan Ali Koç’un yeni döneminde futbol takımı için önemli planlar ve çalışmalar dikkat çekiyor. Sarı Lacivertliler Fenerbahçe’de teknik direktör seçiminde de bu planlama üzerinden hareket edildiği biliniyor. Bu yeni planlamalarda öncelik olarak görülen şey ise oyuncuların yaşları oldu.

Başkan Ali Koç, özellikle 30 yaş ve üstü futbolcuların transferine artık yanaşmak istemediğini dile getirirken yabancı futbolcu transferlerinde yaşı ilerleyen isimlerden ziyade Attila Szalai ve Osayi-Samuel gibi daha genç isimlerin ön planda olacağını söyledi. Burada tabii hem scout çalışmaları hem de doğru iletişim ağları önem kazanırken bundan sonraki transfer çalışmalarında yaş faktörünün önem kazanacağı iddia ediliyor.

Attila Szalai Transferi Örnek Oldu

Fenerbahçe’nin bu atağında ise bir isim etkili oldu. Attila Szalai transferinin başarısından etkilenen Ali Koç, benzer hamleler yapmak zorunda olduklarını ve bunun gelecek sezon için daha iyi olacağını yönetici arkadaşlarına iletti.

Zira genç ve potansiyelli oyuncuların hem bonservis kazandırma hem de başarı getirme şansının çok daha yüksek olduğu da bilinen bir gerçek olarak iddia ediliyor. Diğer taraftan ise Ali Koç cephesinde başka transfer gelişmeleri de olmuştu.

Ali Koç’un başkanlık döneminde Eljif Elmas ve Vedat Muriç gibi yıldızlar satılarak tam 40 milyon Euro’ya yakın bir miktar kulüp kasasına konarak Kanarya Fenerbahçe’nin rahatlaması sağlanmıştı. Yeni ataklarda bu rahatlamanın etkisinin hissedileceği düşünülüyor.

Kadroda Bonservis Kazandırabilecek İsimler

Şu anda Fenerbahçe kadrosunda bonservis kazandırabilecek 24 yaşındaki Attila Szalai, 24 yaşındaki Osayi-Samuel, 21 yaşındaki Berke Özer, 21 yaşında Altay Bayındır, 25 yaşındaki Ozan Tufan ve 25 yaşındaki İrfan Can Kahveci gibi önemli isimler yer alıyor. Bu isimler Avrupa’da pek çok kulüp tarafından tanınıyor ve Kanarya’nın geleceği adına olumlu bir etki bırakıyor.