Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörünü Açıklıyor

Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörünü Açıklıyor

24 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020 – 2021 sezonuna Erol Bulut ile başlayan Fenerbahçe; şampiyon olmaktan başka bir şey düşünmüyordu. Ancak, bilhassa Kadıköy’de alınan mağlubiyetlerin ardından Erol Bulut’un kredisi azaldı. Ligin ikinci yarısında ezeli rakibi Galatasaray’a kendi sahasında 1-0 mağlup olan Fenerbahçe’de birkaç hafta sonra Erol Bulut’un görevine son verildi. Sezona sportif direktör olarak başlayan Emre Belözoğlu; sezonun devamında Fenerbahçe’yi çalıştırdı.

Belözoğlu yönetiminde uzun süren bir galibiyet serisi elde eden Fenerbahçe; kendi sahasındaki Sivasspor yenilgisine engel olamayarak ligi üçüncü sırada tamamladı.

Fenerbahçe’nin Yeni Hocası Kim Olacak?

Fenerbahçe’de 25 – 26 Haziran tarihlerinde yapılacak genel kurul ile yeni başkan belli olacak. Ali Koç’un en azından bir dönem daha Fenerbahçe’yi çalıştırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Durumun farkında olan Ali Koç ise genel kurul öncesinde sarı lacivertli takımın yeni teknik direktörünü açıklayacak.

Mayıs ayının ortasından bu yana birçok teknik adam ile görüşen Ali Koç; artık son kararını verme aşamasına geçti. Bu noktada, Marco Silva, Paulo Sousa, Nenad Bjelica ve Paulo Fonseca isimleri öne çıkıyor. Bir başka deyişle, bu dört teknik adamdan birisi Fenerbahçe’nin yeni hocası olacak.

Ali Koç; teknik adam konusunda belirli kriterlere önem veriyor. Portekizli veya Alman bir teknik adam ile çalışmak istediğini söyleyen Ali Koç; farklı ülkelerden hocalarla da görüştü. Ancak, her ne olursa olsun, disiplinli ve taktik bilgisi üst seviyede bir hoca ile çalışmayı planlıyor. Marco Silva ve Paulo Fonseca; güncel tarih itibariyle herhangi bir takımda antrenörlük yapmıyor. Fakat, Bjelica ve Sousa’nın kendi takımları ile sözleşmeleri devam ediyor.

Fenerbahçe’nin Hoca Adayları Ne Durumda?

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olması beklenen isimlerin başında Portekizli teknik adam Marco Silva geliyor. 1977 doğumlu teknik adam son olarak İngiltere’nin Everton kulübünü çalıştırmıştı. 2019 yılının Aralık ayından bu yana boşta olan Silva’nın en güçlü aday olduğu dile getiriliyor.

1970 doğumlu Paulo Sousa; Euro 2020’de mücadele eden Polonya milli takımının hocası! Sözleşmesi yıl sonunda bitecek olan teknik adam şartlar uygun olduğu takdirde Fenerbahçe’ye imza atabilir.

1973 doğumlu Paulo Fonseca; son olarak İtalya’nın Roma takımını çalıştırıyordu. Sözleşmesi 30 Haziran 2021’de bitecek olan teknik adamın birçok talibi bulunuyor.

1971 doğumlu Nenad Bjelica; Hırvatistan’ın NK Osijek takımını çalıştırıyor. Ali Koç’un uzun süreden bu yana takımın başında görmek istediği bir isim!