Fenerbahçe’den Attila Szalai’nin Değeri 10 Kat Arttı

Fenerbahçe’den Attila Szalai’nin Değeri 10 Kat Arttı

22 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezon hazırlıkları ve seçim haftası heyecanı içindeki Fenerbahçe’deki bir ismin merak uyandıran bir olayı gündeme bomba gibi düştü. Devre arasında takıma katılan bir isim Fenerbahçe’de başarılara imza atmıştı. Performansı ile dikkat çeken bu isim 17 Ocak’ta Apollon Limassol’dan transfer olmuştu. Fenerbahçe’nin yaklaşık 2 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği isim Attila Szalai, sezonun geri kalanında toplam 3 gol sevinci yaşatmış ve 1 asist başarı göstermişti. Yıldız isim Fenerbahçe ile sezonu kapattıktan sonra EURO 2020 fırtınası için Macaristan Milli Takım Forması ile buluşmuştu.

Macaristan Milli Takım Forması ile EURO 2020 heyecanını yaşayan yıldız isim, Fenerbahçe ile gösterdiği performansı EURO 2020’de de gösterince değeri arttı. Macaristan formasıyla Portekiz ve Fransa karşısında savunmada kusursuza yakın performans gösterirken takımının hücuma kalkmasında da etkili rol üstlenerek başarısını perçinledi. Karşılaşmalarda gösterdiği çaba ile övgü toplayan Szalai, EURO 2020’yi başarısını perçinlemek adına fırsat olarak kullandı ve EURO 2020 ile yıldız ismin değeri da arttı.

Szalai’nin Başka Adayları da Var

Devre arasında Fenerbahçe ile yolları birleşen yıldız futbolcu Attila Szalai, sezonun yarısında Fenerbahçe ile birçok başarıya ima atmıştı. 3 gol sevinci ve 1 asist başarısı gösteren Szalai, yarım sezonda toplam 21 karşılaşmada forma giyerek bu rakamları elde etmişti. Premier Lig takımlarından West Ham United ve Leicester City’nin de radarında olan yıldız isim, Fenerbahçe ile değerini arttırmışken şimdi de EURO 2020 fırtınası ile fırtına gibi gelmiş ve Macaristan forması ile de değerini arttırmış oldu. Genç ismin değerinin, şimdiden 10 katı kadar arttığı öğrenildi.

Değeri 20 Milyon Euro’ya Çıktı

Macaristan Milli Takım Forması ile gösterdiği kusursuza yakın performansı ile EURO 2020 için adı konuşulan isimlerden biri olan Attila Szalai, EURO 2020 karşılaşmalarından sonra değeri artan isimlerden biri oldu. Ocak ayında Fenerbahçe’ye 2 milyon Euro’ya transfer olan yıldız ismin şimdiden 20 milyon Euro’yu geçen bir bonservis bedeli olduğu düşünülüyor. Kısa bir zaman diliminde fiyatını bu kadar arttırması dikkat çekici detaylardan biri olarak akıllarda yer edecek gibi duruyor.