SÜPER LİG’DE ÖNE ÇIKAN TRANSFER GÜNDEMLERİ

Süper Toto Süper lig’de her takımın kendi içinde yaşadığı başkan, teknik direktör sorunlarının yanında bir de transfer gündemi de eklenince zorlu süreçleri özellikle büyük takımları bekliyor. Galatasaray cephesinde başkanlık seçiminden sonra fatih Terim ile yeniden anlaşan Burak Elmas ve yönetimi sayesinde Galatasaray rahata erdi.

Şu an için Beşiktaş yönetiminde Ahmet Nur Çebi ve Sergen Yalçın arasında bir anlaşmazlık yaşandığı için Sergen Yalçın Beşiktaş’ın resmi olarak teknik direktörü değil. Sarı Lacivertlilerde de başkan seçiminde çok büyük bir ihtimalle Ali Koç yeniden seçilecek ve sonrasında da asıl açıklanması gereken ve beklenen de teknik direktör ismi.

Fenerbahçe’de teknik direktör belirsizliği hala devam ediyor ve Ali Koç’un yabancı hoca istediği çok fazla bir bütçeyi hocaya ayırmak zorunda. 3 Büyükler’de son durumlar bu şekilde. Tüm bunların yanında bu üç büyük takım transfer süreçlerine devame diyor. Gelen oyuncular, giden isimler ve gidecek isimler derken önemli ve büyük olan bu üç takım yeni sezona hazırlanmaya başladılar bile.

Üç büyüklere ek olarak Trabzonspor’da Abdullah Avcı yönetiminde devam etme kararı aldılar ve yabancı sınırına takılmadan transfer süreçlerini yürütüyorlar. Hedefleri gelecek sezon şampiyon olmak. Trabzonspor bunun için en iyi performansına hazırlanıyor.

BEŞİKTAŞ TEİXEİRA’YI DÜŞÜNÜYOR

Çin Lig’inden Jiangsu’yla ile yollarını ayırmasıyla boşta kalan Alex Teixeira’a Beşiktaş 2 milyon Euro maaş teklif etti. Futbolcu, bu teklif karşısında 3 milyon Euro maaş ve bonus istedi. Teixeira, 2016 yılında Shakhtar’dan Çin ekibine 50 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer olmuş ve 5 yıl boyunca 50 milyon Euro kazanmıştı.

DİEGO COSTA DÜŞÜNÜYOR

Beşiktaş son teklifinde Diego Costa’ya 2 milyon Euro garanti artı 500 bin Euro’luk anlaşma önermişti. Düşünmek için süre isteyen Costa’nın kararını önümüzdeki hafta açıklaması bekleniyor.

ASLAN OLACAKLAR

Fatih Terim’in Henry Onyekuru ve Halil Dervişoğlu’nun yanında Mert Çetin ve Kaan Ayhan’ı takımda tutmak için ısrar ediyor. İkilinin Aslan yapılması planlıyor.

MANCHESTER UNİTED SÖYÜNCÜ’YÜ İSTİYOR

Çağlar Söyüncü ile ilgilenen Manchester United, Leicester City’de Harry Maguire’ın yerine transfer edilen Söyüncü’nün performansını beğendi. Bu yaz sürpriz bir transfer yapılabilir.