Galatasaray’da Younes Belhanda Sürprizi

Galatasaray’da başkanlık seçiminin ardından transfer çalışmaları hızlandırıldı. Fatih Terim ile yeni sözleşme imzalanmasıyla beraber onun istediği oyuncular için girişimler başlatıldı. Aytaç Kara ve Alpaslan Öztürk ile sözleşme imzalayan Galatasaray bu iki isim dışında henüz transfer yapmadı. 20 – 21 Temmuz tarihlerinde UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turu ilk maçında PSV Eindhoven gibi güçlü bir takımla karşılaşacak olan Galatasaray; birçok transferi bu maça yetiştirmek istiyor. Galatasaray’da tüm bunlar yaşanırken ortaya sürpriz bir iddia atıldı.

Geçtiğimiz sezonun ortasında Mustafa Cengiz yönetimi tarafından sözleşmesi feshedilen Faslı oyuncu Younes Belhanda’nın Galatasaray’a geri dönmek istediği ifade edildi. Fatih Terim’in de Belhanda’nın dönüş isteğine olumlu baktığı biliniyor.

Belhanda Galatasaray’a Geri Dönmeye Hazır

Sezon ortasında dramatik bir şekilde takımdan ayrılmak zorunda kalan Younes Belhanda; yönetimin değişmesiyle beraber Galatasaray’a geri dönmek istiyor. Kendisini isteyen eski kulübü Montpellier ile anlaşamayan 31 yaşındaki oyuncu; maaşını düşürerek Galatasaray’da kalmayı hedefliyor.

2017 yılının yaz transfer döneminde Galatasaray’a gelen oyuncunun yıllık ücreti 3 milyon 350 bin Euro olarak biliniyordu. Belhanda; eski ücretinin yarısına Galatasaray’a imza atmak istiyor. Maaş konusunda fedakarlık yapmaya hazırlanan Belhanda; üç yıllık sözleşmeye imza atarak Galatasaray’a hizmet etmeyi amaçlıyor.

Galatasaray’da Transfer Çalışmaları Nasıl Devam Ediyor?

Burak Elmas yönetimi; transfer konusunda Fatih Terim ile ortak hareket etmek istiyor. Mustafa Cengiz yönetiminin yaşamış olduğu sorunların farkında olan Elmas yönetimi; Fatih Terim’i üzecek bir hareketten kaçınmaya çalışıyor. Bu noktada, Fatih Terim’in kalması yönünde rapor verdiği deneyimli oyuncu Arda Turan ile bir yıllık sözleşme imzalanacak. Bunun yanı sıra, devre arasında AS Monaco’dan 4.3 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu ile kiralanan Henry Onyekuru’nun bonservisi alınacak.

Devre arasında kiralanan bir diğer oyuncu Gedson Fernandes için Benfica yönetimiyle görüşmeler yapılacak. Buna ek olarak, Fatih Terim’in kalmasını istediği bir diğer isim Emre Akbaba ile de sözleşme imzalanacak. Halil Dervişoğlu için girişimler yapılacak. Inter ile anlaştığı iddia edilen Hakan Çalhanoğlu için de tüm şartlar zorlanacak.