GALATASARAY’DA BAŞKANLIK SEÇİMİNİN KAZANANI BURAK ELMAS OLDU

GALATASARAY’DA BAŞKANLIK SEÇİMİNİN KAZANANI BURAK ELMAS OLDU

20 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray Spor Kulübü, 19 Haziran günü gerçekleştirilen Olağan Seçim Genel Kurulu ile tarihinin en önemli kararlarından birisini verdi. Eski Başkan Mustafa Cengiz’in görev süresinin dolmasının ardından gerçekleştirilen tarihi seçimin kazananı 1541 oy ile Burak Elmas oldu. Yarışı bir uzun bir süre Elmas’ın önünde götüren en yakın rakibi Eşref Hamamcıoğlu ise 1500 oyda kaldı.

Sarı – kırmızılı camia için büyük önem taşıyan 38. Başkanlık seçimi Burak Elmas’ın zaferiyle sonuçlandı. Metin Öztürk, Yiğit Şardan, Eşref Hamamcıoğlu, İbrahim Özdemir ve Burak Elmas’ın talip olduğu başkanlık koltuğu nihayet sahibine ulaştı. Uzun süre yarışı Eşref Hamamcıoğlu’nun gerisinde götüren Burak Elmas, ilk kez 28. sandıkta öne geçti. Son sandıkta aldığı oylarla tarihi seçimi kazanan Burak Elmas, kulübün 38. başkanı olarak görev alacak.

Eski Başkan Mustafa Cengiz’in görev süresinin dolmasına rağmen pandemi koşullarından dolayı sürekli ertelenen kongre nihayet 19 Haziran 2021 tarihinde düzenlendi. Sabah saat 10.00’da Galatasaray Lisesi’nde başlayan tarihi seçime genel kurul üyeleri yoğun bir ilgi gösterdi. Saat 15.00’e kadar devam eden oy verme sürecinin hemen ardından sayım işlemlerine geçildi ve akşam saatlerinde kulübün resmi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre Burak Elmas, sarı – kırmızılı camianın yeni başkanı oldu.

Adayların Başkanlık Seçiminde Aldığı Oylar

Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. Başkanı Burak Elmas 1541 oyla seçimin galibi olurken, Eşref Hamamcıoğlu yarışı 1500 oyla tamamladı. 893 oy alan Metin Öztürk 3. gelirken Yiğit Şardan ise 679 oy topladı. Seçim yarışının en son adayı İbrahim Özer ise toplam 92 oy aldı. 

Burak Elmas’ın Yönetim Kurulu Adayları

19 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen olağan genel kurul seçiminin ardından, Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. Başkanı olan Burak Elmas, 3 yıllık bir süre için görev alacak. Bu serüveninde ona eşlik etmesini istediği yönetim kurulu listesi ise şu şekilde:

Asil Liste: Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün

Yedek Liste: İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şeker