BIRAKIN GALATASARAY’A GİDEYİM

BIRAKIN GALATASARAY’A GİDEYİM

20 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Başkanlık seçimimin yapıldığı ve yeni başkanın Burak Elmas olduğu Galatasaray’da bir yandan da transfer işleri son hızıyla devam ediyor. Mutlak galibiyet hedefiyle yıldız bir kadro kurmaya çalışan ve transferleri bu yönde gerçekleştirmeye özen gösteren Cim Bom’un yeni hedefi Alex Moreno. Marcelo Saracchi’den boşalan sol bek bölgesi için transfer edilmek istenen Moreno ile anlaşmanın çok yakın olduğu aktarıldı.

CİM BOM’DA YENİ DÖNEM

19 Haziran Cumartesi günü Galatasaray için tarihi bir gün oldu. Efsane takımın başkanlık seçimi vardı. 19 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen seçimde 6 aday vardı. Adaylardan Burak Elmas üyelerin oylarıyla başkan seçildi.

Başkanlık seçiminin ardından Fatih Terim ile görüşmelerin bir an önce sonuçlandırılması bekleniyor. Yoğun gündemin yanında transfer çalışmaları da bir yandan devam ediyor. Yönetim, geçen günlerde Emre Taşdemir ve Ömer Bayram ile biten sözleşmelerini yeniledi.

 Leipzig ekibinden 1 buçuk senelik kiralanan Marcelo Saracchi’nin sık sık sakatlanma sorunu yaşamasının ardından talihsiz oyuncu ile yolları ayıran sarı kırmızılı takım, boşalan sol bek  pozisyonu için Alex Moreno’yu düşünüyor.

 Takım yönetiminin, ilk 11’de oynayacak A sınıfı bir sol beki kadroya katmak istediği biliniyor. Bu niyetle Moreno ile geçtiğimiz hafta el sıkışıldığı öğrenildi.

MORENO TAKIMINA REST ÇEKTİ

Galatasaray ile anlaşan başarılı oyuncu kendi takımından izin istediği aktarıldı. Bu görüşme sırasında Moreno’nun yönetime beni bırakın da gideyim dediği iddia edildi. Sarı kırmızılı takım, 28 yaşındaki sol beki 1 yıllığına kiralamak için Real Betis’e teklif yaptı. Teklifte kontrata satın alma opsiyonunun eklendiği ancak bu durumun zorunlu olarak işaretlenmediği iddia edildi.

İspanyol futbolcu ile anlaşılan ve teklifin artık masada olduğu transfer görüşmesinin sonucu Betis yönetiminin kararına bağlı.

Moreno’nun Betis ile sözleşmesinin süresi 2024 yılında bitecek. Başarılı oyuncu, geçtiğimiz sezon 25 maçta forma giydi ve 2 asistlik performans gösterdi. 2019 yılında ise Rayo Vallecano’dan 7 milyon euro bonservis ile Betis’e transfer edilmişti.

Birçok isimle transfer konusunda yakın temasını sürdüren yıldız takım Galatasaray’ın, Moreno’nun transferi konusunda Betis ile anlaşmaya varması bekleniyor.