Cim Bom Galatasaray’ın Yeni Orta Sahası Florentino Luis

Cim Bom Galatasaray’ın Yeni Orta Sahası Florentino Luis

20 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Başkanlık seçimininin ardından bir yandan da yeni transfer haberleri geliyor. Rui Costa tarafından Gedson Fernandes yerine önerilen Florentino Luis için harekete geçildi. 21 yaşındaki futbolcunun genç yaşına rağmen tecrübesi oldukça dikkat çekiyor.

Galatasaray’da Başkanlık heyecanı

19 Haziran Cumartesi günü Galatasaray’da yeni başkan seçimi vardı. Başkan Mustafa Cengiz’in yeniden aday olmadığı seçimde yeni başkan Burak Elmas oldu.

Önümüzdeki günlerde teknik direktör işinin de çözülmesi beklenen takımda bir yandan da yeni transferler sürüyor.

Geçtiğimiz sezonu ikinci sırada bitiren ekibin, Gedson Fernandes ile yeni anlaşma yapması bekleniyordu. Ancak sürpriz bir biçimde bu anlaşma sağlanamadı ve Cim Bom yeni orta saha arayışına girdi.

Orta sahanın göbeği için Gedson Fernandes yerine düşünülen ismin kim olduğu belli oldu. Takımın yeni hedefi, daha önce Rui Costa tarafından önerilen ve Fatih Terim’in de olumlu karşıladığı futbolcu Florentino Luis (Florentino Ibrain Morris Luís). Mutlak galibiyet için kadro yapılandırmasını güçlü tutmak isteyen yönetim, ekibe yeni bir orta saha transferinin şart olduğunun farkında görünüyor.

FLORENTİNO LUİS KİMDİR?

21 yaşındaki genç yetenek Portekiz Lig’i ekplerinden Benfica’nın tüm alt yapılarında görev aldı. Daha sonra geçtiğimiz sezon için Monaco’ya kiralandı.

Genç yaşına rağmen Portekiz Milli Takımı’nın tüm alt kategorilerinde forma giyen futbolcu, en son U21’e kadar yükseldi ve U21’deki müsabakaların 12 tanesinde forma giyme şansı yakaladı.

Geçtiğimiz sezonda 11 karşılaşmaya çıkan tecrübeli futbolcu bu maçlarda sahada toplam 262 dakika top koşturdu.

RUİ COSTA ÖNERDİ

Mayıs ayında çıkan haberlere göre, Rui Costa ile Fatih Terim arasında 21 yaşındaki genç yetenek hakkında görüşme yapılmıştı. Bu görüşmede Rui Costa’nın teknik adama Fernandes’in geleceğinin belirsiz olduğundan ve o yüzden başka isimlere de bakmalarının iyi olabileceğinden bahsetmişti. Ayrıca bu görüşmede, en az Fernandes kadar tecrübeli bir oyuncunun olduğu ve bu oyuncunun adının Florentino Luis olduğu Terim’e aktarılmıştı. Rui Costa bu ismi Galatasaray’a kiralamak istediğini belirtmişti.

Önümüzdeki günlerde başarılı takımın Florentino Luis için sıcak temasa geçilmesi bekleniyor.