Fenerbahçe’de Yeni Başkan ve Hoca Sorunsalı

Fenerbahçe’de Yeni Başkan ve Hoca Sorunsalı

22 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçen sezonu üçüncü sırada tamamlayan Sarı Lacivertlilerin gündemi oldukça yoğun. Takımın yeni başkanı ve teknik direktörü bu hafta belli olacak. Ali Koç’un yeniden başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Teknik direktörlük için görüşülen 3 adaydan biriyle anlaşma sağlanması bekleniyor. Brezilyalı ekip İnternacional’in teklifini reddeden Marco Silva’nın Sarı Lacivertlilere daha yakın olduğu aktarıldı.

Ali Koç yeniden seçilecek mi?

Geçtiğimiz dönemi üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe’de, mutlak galibiyet için kadro oluşturma çalışmaları sürdürülüyor. Bu doğrultuda Kanarya’nın yeni başkanı seçilecek ve teknik adamının kim olduğu açıklığa kavuşturulacak.

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığını 2018’den beri göğüsleyen Ali Koç’un başkanlığı sona erecek. Sarı Lacivertli takımda, olağan seçimli genel kurul toplanacak. Hafta sonu gerçekleşecek kurulda başkanlık seçimi yapılacak.

3 senedir görevini kesintisiz yerine getiren Ali Koç’un 3 yıl daha görev alması için üyelerden tam destek alacağı düşünülüyor.

 Kanarya’nın Teknik Direktör Bilmecesi

Yoğun transfer gündeminin ve yeni başkanlık seçiminin yanında takımın teknik direktör bilmecesi bilinmezliğini hala koruyor.

Bu güne kadar Rafael Benitez, Manuel Pellegrini, Zlatko Dalic, Lucien Favre, Paulo Fonseca ile görüşen yönetim, hiçbir isimle anlaşamadı.

Kulüp muhabirleri ile bir toplantıda bir araya gelen Ali Koç, yeni teknik direktörün kim olacağına dair açıklamayı haziran ayı sonunda açıklayacağını belirtmişti. Gözler yeni teknik direktör açıklaması için bu hafta yapılacak açıklamada.

Başkan Koç ve yönetiminin teknik adamlık listesindeki isim sayısının üçe indirildiği konuşuluyor. Bu hafta yapılacak görüşmelerin ardından içlerinden biriyle anlaşma yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Sona yaklaşıldı

Sarı Lacivertliler teknik direktörlük için Fonseca, Benitez ve Favre gibi dünyaca ünlü hocalar ile görüşmüş ancak hiçbiri ile bir anlaşmaya varamamıştı. Takımda son olarak Portekizli adaylar Marco Silva ve Luis Castro’nun isimleri ön plana çıkarıldı.

Portekizli O Jogo gazetesinin yaptığı habere göre Silva İnternacional’in teknik direktörlük teklifini geri çevirdi. 54 yaşındaki teknik direktör ile CSK Moskova ekibinin de ilgilendiği söyleniyor. Ancak Portekizli çalıştırıcının Fenerbahçe’ye daha sıcak yaklaştığı ifade edildi.

Favre’nin kariyerinde çalıştırdığı son takım Everton’du. Tecrübeli hocanın 1 buçuk senedir işsiz olduğu biliniyor.