Fenerbahçe’nin Gündemi Kabarık

Fenerbahçe’nin Gündemi Kabarık

21 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’nin gündemindeki olayların başında şüphesiz yaklaşan seçimli genel bulunuyor. Bilindiği üzere mevcut başkan Ali Koç ve daha sonradan adaylığını açıklayan Eyüp Yeşilyurt seçimde karşı karşıya gelecekler. Büyük bir sürpriz olmadığı sürece başkan Ali Koç’un bir dönem yani 3 yıl daha yeni kuracağı yönetim ile sarı lacivertlilerdeki görevine devam etmesi bekleniyor. Fenerbahçe’deki bir diğer büyük merak konusu ise şüphesiz takımın başına geçecek olan yeni teknik direktör.

Başkan Ali Koç, adaylığını açıklarken Emre Belözoğlu ile yolların ayrıldığını ve gelecek sezon takımın başında ya Alman ya da Portekizli bir teknik direktörün olacağını söylemişti. Fakat seçimli genel kongrenin ve bunun yanı sıra kamp sezonunun başlamasına çok az bir süre kalamasına rağmen sarı lacivertlilerde yeni yabancı teknik adamın ismi henüz belli olmadı.

Fenerbahçe’de Luiz Gustavo İle Yollar Ayrılabilir

Seçimli genel kongre ve teknik direktör olaylarının yanı sıra transfer çalışmalarını da yürütmeye çalışan Fenerbahçe, bu sezon ilk olarak Serdar Dursun’u transfer ettiklerini açıklamıştı. Öte yandan takımdaki mevcut futbolcuların durumları ile de ilgilenen sarı lacivertliler Fenerbahçe, takımdan ayrılması gündeme gelen futbolculardan biri de tecrübeli futbolcu Luiz Gustavo oldu. Gelen bilgilere göre taliplere olan Brezilyalı futbolcunun en yakın takipçilerinden biri de eski takımı Marsilya oldu. Fransız ekibi, eski futbolcusunun durumunu yakından takip etmeye devam ediyor.

Marsilya Eski Futbolcusunu Transfer Etmek İstiyor

2023 yılına kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi devam eden Luiz Gustavo’nun sarı lacivertli takımdan ayrılmaya sıcak baktığı biliniyor. Geçen sezon sakatlık yaşadıktan sonra eski formuna kavuşamayan ve son haftalarda teknik direktör Emre Belözoğlu’nun yönetiminde yedek kulübesinde oturan tecrübeli futbolcunun özellikle Marsilya’da hala hayranları bulunuyor.

Savunma hattına takviye yapmak isteyen Marsilya ise eski futbolcusunu takıma katmak adına oldukça istekli. Her ne kadar yaşı ilerlemiş bir oyuncu bile olsa saha içerisinde azmi ve istikrarlı performansı ile Luiz Gustavo, üst düzey futbol hayatına ddevam edecek gibi gözüküyor. Bu yüzden sarı lacivertli yönetim, Marsilya’dan iyi bir teklif gelmesi halinde futbolcusunun transferine izin verecek.