Beşiktaş’ta Hedef Benfica’nın İsveçli Yıldızı

Spor Toto Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren ve son şampiyonluğu elinde bulunduran Beşiktaş, önceliği santrfora verdi. Aboubakar’ın ayrılması üzerine arayışa geçmiş olan Siyah Beyazlılar rotayı Portekiz sularına çevirdi. Beşiktaş, Portekiz’in İsviçreli yıldızı Seferovic’e kancayı takarak sıcak temaslar kurmaya hazırlanırken Vincent Aboubakar’ın ayrılmasından sonra yeni sezon için öncelikler belirlendi.

Bu nedenle ilk olarak forvet transferine önem veren Beşiktaş’ın ilk hedefi İsviçreli başarılı golcü Seferovic oldu. 3-1 kaybettiğimiz karşılaşmada A Milli Futbol Takımı’mıza ilk golü atan isim de olan Seferovic, geçen sezon Benfica formasıyla 31 lig karşılaşmasında yer almış ve bu karşılaşmalarda toplam 22 gol atarak performansıyla dikkat çekmişti. Diğer taraftan sezon boyunca 7 asist başarısı da göstermişti. Haris Seferovic’in, Benfica ile kontratı 2024 yılında biterken 29 yaşındaki oyuncu konusunda kulübü Benfica da gelecek tekliflere açık olduğunu dile getirdi.

Satın Alma Opsiyonlu Kiralama Formülü Düşünülüyor

Piyasa değeri 14 milyon Euro olan yıldız futbolcu için formül belli oldu. Yıldız oyuncu için satın alma opsiyonlu kiralama formülünün kullanılabileceği dile getirilirken aynı zamanda Seferovic’in, 2017 yılından beri formasını giydiği takımı Benfica’dan bu sezon sonunda ayrılmak istediği de bilinenler arasında yer aldı. Portekiz basınından gelen haberlere göre; eğer takımı Benfica istediği teklifleri duyamazsa, yeni seçeneklere başvurabilir.

Bu seçeneklerin de satın alma opsiyonlu kiralama teklifi olduğu düşünülürken futbolcu cephesinde ise Benfica ile ayrılık konusunda büyük bir problem bulunmadığı düşünülüyor. Hatta yıldız futbolcunun bu konuda istekli olduğu biliniyor. Yönetim, yapılacak satışlar sonrasında yıldız isim için kaynak sağlamayı düşünürken Benfica, futbolcuyu direkt olarak satmak isterse, Siyah Beyazlılar duruma göre yüksek bir teklif de yapabilirler.

Satışlardan Gelecek Paranın Bir Bölümü Seferovic İçin Düşünülüyor

Kadrodaki Ersin ve Larin gibi başarılı isimlerle ilgilenen çok sayıda kulübün bulunması işleri kolaylaştırabilir. Sürpriz futbolcular için de talip çıkabilme ihtimali de Beşiktaş’ı sevindirirken gelen iddialara göre satışlardan gelecek paranın bir bölümünün, Seferovic için kullanılacağı düşünülüyor. Bu yolla tecrübeli golcü, Aboubakar’ın yerini doldururken yeni sezon için de Beşiktaş’ın en büyük ataklarından biri konumunda olabilir.