Beşiktaş İle Sergen Yalçın Arasındaki İpler Kopuyor Mu

Beşiktaş İle Sergen Yalçın Arasındaki İpler Kopuyor Mu

23 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son 1,5 seneye 2 zafer sığdıran şampiyon Beşiktaş’ın gündeminde Sergen Yalçın belirsizliği var. Yalçın ile yeni sezon için sözleşme imzalanamadı. Beşiktaşlı taraftarlar sosyal medyada konu hakkında beklentilerini paylaşıyor ve bu konunun gündemdeki ağırlığı giderek Yalçın için olumsuz bir noktaya evriliyor.

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin görüşmeleri devralması ile belirsizliğin birkaç gün içinde giderileceği düşünülüyor. Sergen Yalçın’ın yeni sezon için kalıp kalmayacağı merak konusu olarak akıllarda soru işareti bırakıyor. Belirsizliğin devam ettiği süreç içerisinde Beşiktaş yönetiminin Yalçın’a sunduğu teklif detayları da ortaya çıktı.

Yönetimin 20 milyon TL garanti, 10 milyon TL de Lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi primlerinden oluşan bir paket hazırladığı ve Yalçın’ın önüne koyduğu öğrenildi. Fakat tecrübeli ve başarılı teknik direktörün bu pakete henüz net bir yanıt vermemesi dikkat çekti. Sergen Yalçın’ın ücretinin biraz daha yüksek tutulmasını istediği öğrenilirken diğer taraftan yapılacak olan transferler konusunda da yönetimle halen ortak bir zeminde buluşamamaları da belirsizliği yanıtlayan detaylardan biri olarak dikkat çekti. Yönetim ile Yalçın’ın görüşmeleri devam ederken belirsizliğin birkaç gün içerisinde çözüme kavuşması bekleniyor.

Görüşmeleri Ahmet Nur Çebi Aldı

Beşiktaş yönetiminden Emre Kocadağ, Sergen Yalçın sürecini bizzat yönetirken görüşmeleri Başkan Ahmet Nur Çebi’nin devraldığı öğrenildi. Sürecin bu şekilde daha hızlı ilerleyeceği ve Çebi’nin son sözü söyleyeceği düşünülüyor.

Hareketli Saatler Devam Edecek Gibi Görünüyor

Siyah Beyazlı Beşiktaş’da hareketli saatler durulmuyor. Başkan Ahmet Nur Çebi ve yöneticiler, Vodafone Park’taki kulüp binasına gelerek görüşmelere başladılar. Uzun süre görüşmeler sonrası birçok yönetici, Vodafone Park’taki kulüp binasından ayrılırken Başkan Çebi’nin ise geç saatlere kadar ofisinde kaldığı dikkatlerden kaçmadı.

Çebi’nin hem Yalçın hem de yeni transferler üzerinde çalışmalar yaptığı öne sürülürken kiralıklar, kalacaklar ve gideceklerle ilgili detaylı bir çalışma yaptığı ifade edildi. Beşiktaş’ın gündemindeki en önemli konu olarak Yalçın belirsizliği yer alırken bu sürecin birkaç gün içerisinde çözülmemesi yeni sezonda Yalçın’ın olmama ihtimalini arttırırken bu durumun olması halinde yönetimin yeni bir teknik adam arayışında olacağı düşünülüyor.