SON ŞAMPİYON’DA SERGEN YALÇIN AYRILIĞI İDDİASI

Geçtiğimiz günlerde gösterdiği kötü performansla EURO 2020’ye havlu atan Ay – yıldızlı ekibin şoku daha atlatılamamışken, bu seferde son şampiyonun genç çalıştırıcısı Sergen Yalçın ile iplerin kopma noktasına gelmesi gündeme bomba gibi oturdu. Siyah – beyazlı camianın Başkanı Ahmet Bur Çebi ve Sergen Yalçın’ın arasına gerçekleştirilen sözleşme yenileme toplantısından sonuç çıkmayınca, genç teknik direktörün takımdan ayrılacağı iddia edildi.

2020 – 2021 futbol sezonunu Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Ziraat Kupası zaferiyle tamamlayan Beşiktaş’ta sular durulmuyor. Sezon bitimiyle birlikte sözleşmesi sona eren teknik direktör Sergen Yalçın’ın kontrat yenileme şartlarını kabul etmeyen yönetim, genç çalıştırıcı ile tekrar masaya oturdu. 1 yıllık sözleşme yenileme teklifine sıcak bakmayan Yalçın, yıllık ücret konusunda istediği zam oranı talebinin yönetim tarafından geri çevrilmesinin ardından siyah – beyazlı camia ile ipleri koparma noktasına getirdi.

Son Bir Görüşme Daha Yapılacak

Sergen Yalçın, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi arasında gerçekleştirilen sözleşme yenileme toplantısının ardından talep ettiği şartlar konusunda umduğunu bulamadı. Bu yüzden takımdan ayrılacağı iddia edilen Sergen Yalçın gündeme bomba gibi düşerken, siyah – beyazlı yönetim genç hoca ile son kez masaya oturacak. Bu görüşme sonrasında da tarafların anlaşamama kararı çıkarsa, yönetim gelecek sezon için futbol takımının başına yeni bir teknik direktör getirmeyi planlıyor.

Yeni Sözleşme Paketinde Neler Var?

1,5 sene önce Beşiktaş A futbol takımının başına getirilen Sergen Yalçın kısa sürede taraftarın sevgisini kazandı. Geçtiğimiz sezonu hem ligde hem de kupada şampiyon olarak tamamlayan siyah – beyazlı ekibin başında bulunan genç çalıştırıcı Sergen Yalçın sözleşmesi sona ermesine rağmen taraftarların yoğun isteğiyle takımda kalma kararı aldı. Fakat yeni sözleşmede bazı şartlar ortaya koyan Yalçın’ın bu isteğine pek olumlu bakmayan yönetim hoca ile görüşmelere devam ediyor.

Yönetimin 20 milyon Türk Lirası garanti ücretin yanında 10 milyon Türk Lirası Lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi primlerinden oluşan paket hazırlığı içerisine girdiği öğrenilirken, teknik direktör Sergen Yalçın garanti ücretin yeterli bulmamasından dolayı teklife sıcak bakmıyor. Son kez masaya oturacak olan Başkan Ahmet Nur Çebi ve genç hocanın nasıl bir karar alacağı heyecanla bekleniyor.