Galatasaray’da Elmas Dönemi Başladı, İşte Elmas’ın Transfer Atağı

Galatasaray’da Elmas Dönemi Başladı, İşte Elmas’ın Transfer Atağı

23 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Güçlü bir kadro kurmak için transfer çalışmalarını devam eden Galatasaray’da seçim haftası sonlandı. Yeni başkan Burak Elmas olurken teknik direktör bir kez daha Fatih Terim oldu. Mustafa Cengiz döneminde başlayan transfer atakları ise seçimden ve yeni oluşan heyet ile birlikte daha da hız kazanırken Burak Elmas’ın ilk transfer atağı kendisini belli etti. Burak Elmas ve Fatih Terim’in istediği o isim Galatasaray’a dördüncü kez dönmesi an meselesi olan biri olarak dikkatleri üzerine çekti.

Yeni sezonda şampiyonluk isteyen Galatasaray, bu yolla transfer ataklarını büyük bir titizlikle yürütürken seçim haftası heyecanı yaşandı. Mustafa Cengiz döneminde start veren transfer gelişmeleri Muslera, Marcao, Ömer Bayram ve Emre Taşdemir’in sözleşmelerini uzatmaları olaylarına şahit ederken bonservisleri elinde olan Aytaç Kara ve Alpaslan Öztürk’ü kadrosunda katmayı başarmıştı. Şimdi ise bu ataklara bir yenisi daha eklenecek gibi duruyor.

Elmas, Onyekuru’nun Transferini Bitirme Kararı Aldı

Cengiz döneminde Galatasaray Belhanda’nın menajeri William D’Avila ile çalışmama kararı almıştı ve bu yüzden Henry Onyekuru’nun kontratında yazan 4.3 milyon Euro satın alma ücretini kullanmamaya karar vermişti. Ancak Galatasaray’da yönetimin değişmesi birçok değişikliği de beraberinde getirdi. Yeni başkan Burak Elmas, Henry Onyekuru’nun transferini bitirmeye karar verdi. Çalışmalara başlanan bu transfer atağı ile 3 sezondur kiralık olarak gelen Nijeryalı yıldız futbolcunun dördüncü kez Galatasaray’a dönmesi an meselesi haline geldi.

Onyekuru Monaco’ya Rest Çekmişti

Florya’daki evini hâlâ boşaltmamış olan Henry Onyekuru, sarı kırmızı eşofmanlarla bireysel çalışmalarını sürdürmee devam ediyor. Gelecek sezon için Monaca’ya net bir cevap vermiş olan Onyekuru, kariyerine sarı kırmızılı forma giyerek devam etmek istediğini bizzat dile getirmişti. Rest çekmesinin ardından Galatasaray, 24 yaşındaki genç yıldızın bonservisini almaya tekrar çalışacak. Öncelik olarak 4.3 milyon Euro bonservis bedelini daha aşağıya çekme çabası içinde olacak olan Galatasaray’ın bu hafta transfer sürecini bitirmeyi istedikleri iddiaları ortaya atıldı. Eğer planlar istendiği gibi giderse Henry Onyekuru’nun önümüzdeki sezon sarı kırmızılı forma giymesi kaçınılmaz olacak.