YENİ BAŞKANDAN FATİH TERİM’E JEST

Galatasaray’ın 38. başkanı olarak seçilen Burak Elmas, görevinin başına geçti. Elmas’ın ilk işi ise Fatih Terim’i Florya’ya döndürmek oldu. Taze başkanın Florya’ya dönen Terim’e transfer konusunda jest yapacağı öğrenildi. Yönetim, 21 Temmuz Şampiyonlar Ligi ön elemesinde oynanacak PSV maçı öncesi tüm transferleri kamp sürecine yetiştirmeye çalışıyor.

SIRA KADRO ÇALIŞMALARINDA

Genel kurulda Galatasaray’ın yeni başkanı olan Burak Elmas, Fatih Terim’i Florya’ya çağırdı. Yeni başkan ve teknik direktörün iş başına geçmesiyle takımda kadro çalışmalarına hız verildi. Yeni yönetim, 21 Temmuz’daki PSV Şampiyonlar Lig’ine kadar transferlerin büyük çoğunluğunu kampa yetiştirmeye çalışıyor.

Transfer sürecinde hareketli saatler geçiren yeni yönetim, Fatih Terim tarafından hazırlanan ve kendilerine teslim edilen listedeki isimler ile iletişime geçti. Listedeki isimlerin kampa yetiştirilmesi için olağanüstü bir çaba gösteriliyor. Seçim öncesinde Elmas, 12 futbolcuyla iletişim halinde olduklarını aktarmıştı.

Burak Elmas’ın teknik direktör Fatih Terim’e jest yapacağı öğrenildi. Dünyaca ünlü bir futbolcuyu kadroya katmak için Elmas harekete geçti. Yakın zamanda bu isim ile anlaşma sağlanması bekleniyor.

MİLLİ TAKIM’DAN ANDRİY YARMOLENKO

Terim ve ekibinin transfer listesindeki öncelikli isimleri öğrenen başkan Elmas, Ukrayna Milli Takımı oyuncusu Andriy Yarmolenko’nun transferi için de harekete geçerek hocaya jest yapmak istediği öğrenildi.

Yarmolenko’yu Terim’e sunan Elmas’ın, hocanın kararı doğrultusunda hamle yapacağı aktarıldı. Güncel piyasa değeri 4 milyon Euro olan Yarmolenko’nun sözleşmesi, 2022 yılına kadar West Ham United ile devam edecek. Ancak tecrübeli sağ kanat’ın yüksek maaşından şikayetçi olan İngiliz takım, Yarmolenko’nun gitmesini olumlu yaklaşıyor.

EURO 2020’de Ukrayna Milli Takımı’nda boy gösteren 31 yaşındaki futbolcu, Hollanda karşısında turnuvanın en güzel gollerinden birine imza atarak yeniden ivme kazandı.

FERNANDES VE LUİS LİSTEDE

Terim’in hazırladığı listedeki öne çıkan isimlerin Florentino Luis ve Gedson Fernandes olduğu aktarıldı. Tecrübeli çalıştırıcının orta sahayı bu iki futbolcuya bırakmak istediği belirtildi. Böylece orta sahaya dinamizm geleceği düşünülürken ikili için transfer görüşmelerinde sona gelindiği söyleniyor.

Cim Bom’da Fatih Terim’in istediği bir diğer isim ise Kaan Ayhan. Yönetimin İtalyan ekip Sassuolo ile görüşmelerini sürdürdüğü aktarılırken ikili arasında henüz resmi bir adım yok. Kaan Ayhan’ın Sassuolo teknik direktör Alessio Dionisi tarafından takım kampında yakın takibe alınacağı ve kararın buna göre verileceği kaydedildi.

Galatasaray’ın yanında Beşiktaş’ın da yakından takip ettiği Kaan Ayhan için sarı kırmızılı takım yoğun mesai harcıyor.