FENERBAHÇE’DE GÖZLER FERREİRA’DA

Geçtiğimiz sezonu üçüncü sırada bitiren Fenerbahçe yeni teknik direktör anlaşması için rotasını Fonseca’ya yöneltmişti. Ancak başarılı teknik direktör İngiliz futbol kulübü Tottenham ile anlaşarak köklü takımı büyük hayal kırıklığına uğrattı. Listedeki alternatif isimlerin başında ise Abel Ferreira’nın geldiği öğrenildi.

Peki Abel Ferreira kimdir?

Portekizli başarılı teknik direktör Ferreira son takımı Palmeiras ile Copa America’yı kazandı. Yıldız takım Palmeiras ile çalışmadan önce ise Braga ve PAOK’ta iyi işler ortaya çıkardı.

Portekizli hocanın yeniden Avrupa’ya dönmek istediği ortaya çıktı. Başarılı teknik direktörün ilginç özelliklerinden biri de anlaştığı takımlardan büyük ücretler talep etmemesi. Teknik direktörlük yaptığı takımlarda büyük ve pahalı tranferlere hiçbir rağbet etmedi. Buradan da anlaşıldığı üzere Abel Ferreira elindeki oyuncularla yapabileceğinin en iyisini ortaya çıkarmaya odaklanan bir isim.

Listedeki alternatif isimler…

Sezona emin adımlarla başlamak isteyen Fenerbahçe teknik direktör arayışı sürüyor.Bunun için yakın zamanlarda sıcak temasa geçtiği başarılı teknik direktör Fonseca ile işler istediği gibi sonuçlanmadı. Portekizli hoca seçimini Tottenham’dan yana kullandı. Sarı kanaryalılar bunun üzerine rotayı bir diğer Portekizli çalıştırıcı olan Abel Ferreira’ya çevirdi.

Ancak Fenerbahçe her ihtimale karşı listelerinde alternatif isimleri bulunduruyor. Şimdilerde ünlü takımın favorisi Portekizli Ferreira olmasına rağmen listeye eklediği diğer isimler şöyle: Tedesco, Sousa ve Castro.

Domenico Tedesco adeta modern zamanların Alman Klopp’u, Tuchel’i. Taktik konusunda Almanya’da parmak ile gösteriliyor. Fenerbahçe ile anlaşmaya varmaları durumunda güçlü takımı Avrupa’nın zirvesine taşıyabileceği konuşuluyor.

Listedeki alternatif isimlerden bir diğeri Paulo Sousa. Listeye sürpriz isim olarak giren başarılı hoca aynı zamanda listedeki en tecrübeli isim. Bu ismi ise Abel Ferreira ile görüşmeler sırasında menajeri dile getirdi. Böylece Ferreira’ya alternatif olarak teknik direktör listesinde yerini aldı.

Sarı lacivertlilerin listenin en sonuna koyduğu isim ise Luis Castro. Portekizli emekli futbolcu listedeki isimler arasında en yaşlı isim. Aynı zamanda kariyer olarak da listenin en sonunda olmayı hak ediyor. Ancak kariyerinde Shakhtar Donetsk ile yaptıkları bir hayli göz dolduruyor.