BEŞİKTAŞ’TA ABOUBAKAR ŞOKU

Sezonu çifte kupa ile tamamlayan Beşiktaş ile tecrübeli golcü Vincent Aboubakar arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Aboubakar’ın Suudi Arabistan takımı Al Nasr ile yeni sezon için anlaşması üzerine siyah beyazlı taraftar şok geçirdi. Oynadığı maçlar boyunca takımın başarısına büyük katkı yapan başarılı golcü sakatlığı nedeniyle son maçlarda yer alamadı.

Aboubakar bulmacası

29 yaşındaki Kamerunlu oyuncunun siyah beyazlı takım ile sözleşmesi sezon sonu itibarı ile bitti ve oyuncu serbest kalmış oldu. Ancak hızlı bir şekilde Suudi takım Al Nasr ile gelecek sezon için imza attı.

Son dakika yaşanan bu gelişme ile taraftar büyük hayal kırıklığına uğradı. Öte yandan çifte kupalı yönetimin ve teknik heyetin bu ayrılığı çoktan göze aldığı aktarıldı.

Aboubakar’ın yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süredir sahalara çıkamadığı biliniyor. Ünlü futbolcu bu durum yüzünden son 12 maçın 11 tanesinde maça çıkamadı.

Gelecek sezonda da Beşiktaş takım çalıştırıcısı olarak görev alacak Yalçın’ın tecrübeli futbolcuya bu yüzden tepkili olduğu bildirildi.

Yeni Kontrat Anlaşmazlığı

Yeni sözleşmesinde sakatlık ile ilgili özel madde bulunmasını kabul etmeyen oyuncuya karşı Beşiktaş yönetimi de geri adam atmadı. Futbolcuya ücret konusunda bonuslarla birlikte en fazla 2 milyon teklif edildi. 2.5 milyon garanti ücret ve bonus isteyen oyuncu ise bu teklife sıcak bakmadı.

Futbolcu yeni takımından 6 milyon euro garanti ücret alacağı öğrenildi.

İşte o ayrılığın asıl nedeni….

Yıldız oyuncu geçen sezon toplam 29 maça çıktı. Sezon başlarken imzaladığı 1+1 yıllık kontrata göre 30 maça çıkarsa otomatik uzatma opsiyonu devreye girecekti. Böylece yeni kontrata gerek kalmaksızın gelecek sezon da sahalarda yerini alacaktı. Kamerunlu futbolcunun 29 maçta bırakarak bu maddeyi geçersiz kıldığı öne sürülüyor. Buna karşın Aboubakar’ın bu maddeyi sakatlandıktan sonra öğrendim dediği ortaya çıktı. Taraftardan büyük tepki toplayan başarılı golcü gelecek sezon köklü takımda yer almayacak.

Siyah beyaz formayı en son Sivasspor maçında giyen futbolcu sahada toplamda 45 dakika durmuştu.

Al Nasr ile anlaşan başarılı golcünün anlaşma süresinin 3 yıl olduğu öğrenildi. Bu süre içinde ise 6 milyon euro sabit ücret alacak.