BEŞİKTAŞ’TA SERGEN YALÇIN MUTLULUĞU

Sezonu çifte kupayla tamamlayan Beşiktaş’ta günlerdir hareketlilik bitmiyor. Yeni transferlerin yanında Sergen Yalçın ile teknik direktör görüşmeleri de sürüyordu. Başarılı çalıştırıcı kulübün 2+1 yıllık sözleşmesini geçtiğimiz günlerde reddetmişti. Buna karşın takıma 1 yıllık sözleşme önermişti. İkili nihayet sözleşme şartlarında anlaşmaya vardı.

Teknik direktörlük bilmecesi…

2020-2021 sezonunu çifte kupa ile bitiren siyah beyazlı takımda Sergen Yalçın’ın teknik direktörlük anlaşması sezon sonu itibarı ile sona ermişti. Takım yönetimi gelecek döneme de güçlü bir kadro ile girmek istedi. Bunun üzerine başarılı çalıştırıcı, gelecek sezon için takımın başına teknik direktör olarak yeniden getirilmek istendi. Şampiyon takımın yönetimi Yalçın’a 2+1 senelik sözleşme teklif etti. Ancak tecrübeli teknik direktör bu teklifi geçtiğimiz günlerde geri çevirdi.

Yalçın’ın bu davranışının altında yatan nedenin takımın sonradan tazminat gibi bir yükle karşı karşıya kalma ihtimali olduğu öğrenildi. Beşiktaş’ın uzun sözleşme süresi nedeni ile eski teknik direktör Abdullah Avcı ile sorun yaşadığı biliniyor. Yalçın’ın bu nedenle 2+1 yıllık sözleşmeyi reddettiği ve daha kısa süreli anlaşma yapmak istediği ortaya çıktı. Ünlü teknik direktörün bu şartlar altında yönetime yönelttiği anlaşma süresi 1 yıl idi.

Beşiktaş yönetimi başarılı çalıştırıcının 1 yıllık sözleşme teklifini oldukça sıcak yaklaştı. İkili arasında iki haftadır süren sözleşme trafiği sonunda tatlıya bağlandı. Anlaşma için mütabakata varılmış oldu.

Çifte kupalı takımın yönetim tarafından Yalçın’a 15 ile 20 milyon TL arasında bir ücret önerdiği öğrenildi. Geçtiğimiz sezon ise teknik direktöre 7 milyon TL ödendi.

Sezonu şampiyon bitirmenin getirdiği yorgunlukla kendini Çeşme’ye atan Yalçın’ın İstanbul’a dönüp yeni sezon için çalışmalara başlaması bekleniyor.

Alternatif kadro…

Başarılı teknik direktör Yalçın ile gelecek sezon için mütabakata varan takımda değişim rüzgarları esmeye devam ediyor. Yalçın’ın takımda alternatif bir kadro kurmak istediği gelen duyumlar arasında.

Süper Lig’e güçlü girmek isteyen Yalçın, geçen sezon takımda oynayan Valentin Rosier ve Rachid Ghezzal’ın takımda kalmasını isterken takıma en az iki üst düzey golcünün transfer edilmesi gerektiğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde de Vincent Aboubakar’ın Beşiktaş’tan ayrılacağı kesinleşmişti.