Fenerbahçe’de Defans Krizi sürüyor

Fenerbahçe’de Defans Krizi sürüyor

21 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de şu anda stoper mevkinde oynayan oyuncular Marcel Tisserand, Mauricio Lemos, Serdar Aziz ve Sadık Çiftpınar. Sezon başında transfer edilen ve teknik direktör Erol Bulut tarafından da savunmasının göbeğinde oynayan isimler Mauricio Lemos ve Marcel Tisseran.

Bu isim sezona ve özellikle ilk 7 maçta iyi bir performans ortaya koydular. Fakat daha sonra ortaya çıkan ve yapılmaya devam edilen bireysel hatalar nedeniyle öncelikle Mauricio Lemos kenara alındı ve yerine Serdar Aziz oynamaya başladı.

Fakat bu durum bir çözüm olmadı ve bireysel hatalar devam etti. Öyle ki, yedek olan Sadık Çiftpınar da ilk 11’de savunmanın ortasında görev aldı.

Bu sezon neredeyse stoper mevkinde her kombinasyonu deneyen Fenerbahçe, bu futbolculardan istediği performansı ve randımanı alamadı. Özellikle Mauricio Lemos, Marcel Tisseran ve Serdar Aziz’in yaptığı bireysel hatalar sarı lacivertli takımı kara kara düşündürüyor. Nasıl bir çözüm üretecekler, çözümün sonucu nasıl olacak takımı ne kadar etkileyecek bunlar oldukça önemli sorular ve sorunlar.

Tisserand’dan 2 Haftada 2 Penaltı

Sarı lacivertli takımda savunma krizi ve stoper futbolcuların yaptıkları bireysel hatalar devam ediyor. En son oynanılan ve 3 – 1 kaybedilen Gaziantep FK’maçında savunmacı Marcel Tisserand’ın hataları ve yaptırdığı penaltı ise adeta sabırları taşırdı.

Ceza alanı içinde topa elle müdale eden Tisserand, penaltıya sebebiyet verdi ve geçen haftaki Yeni Malatyaspor maçından sonra bir kez daha penaltı yaptırmış oldu. 2 haftada 2 penaltı yaptıran Kongolu stoper Marcel Tisserad, sarı lacivertli takımda hayal kırıklığı yarattı.

Marcel Tisserand Tepkisi

Fenerbahçe’nin Kongolu stoperi Marcel Tisserand, geçen haftaki Yeni Malatyaspor maçında ceza sahası içinde rakibini düşürmüş ve penaltıya sebebiyet vermişti. Bu hafta oynanan Gaziantep Fk maçında da ceza sahası içinde topa elle müdahale eden Marcel Tisserand, 2 haftada 2 kez penaltıya sebebiyet vermiş oldu.

En son 3 – 1 kaybedilen Gaziantep FK maçından sonra Marcel Tisserand, sarı lacivertli taraftarlar tarafından sosyal medyada en çok eleştirilen isimlerden biri oldu.

Öte yandan ligin başından beri Fenerbahçe’nin stoperleri Serdar Aziz, Mauricio Lemos ve Marcel Tisserand, sahaya çıktıkları maçlarda toplamda 6 kez penaltıya sebep oldular.