Galatasaray’ın Ara Tranfer Dönemi Heyecanı

Sezon öncesi transfer döneminde mali kriterlerden ötürü istediği transferleri yapamayan Galatasaray yönetimi, sezon önce takımdan ayrılan önemli isimlerinde olmasıyla sezona iyi başlayamamıştı.

Taraftarların yaptığı eleştirilerin hedefinde kalan Gaatasaray yönetimi, ekonomik sebepler yüzünden durumun böyle olduğunu belirtmişti. Teknik direktör Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray, sezonada iyi başlayamamıştı.

Covid-19 süreci, sakatlıklar ve bazı önemli futbolcuların formsuz olmasından dolayı arka arkaya puan kayıpları yaşamıştı. Milli maçlar nedeniyle verilen arada, takımda bazı değişikliklere giden ve büyük ölçüde risk alan teknik direktör Fatih Terim, mecburiyetten de olsa genç ve yerli oyuncularını oynatmaya başladı.

Hem verilen forma şansını değerlendirmek için hem de ilk 11’de kalıcı olmak için bu futbolcular başarılı bir performas sergiledir. Teknik direktör Fatih Term’in takımda yapmış olduğu bu revizyon işe yaradı ve arka arkaya alınan puanlar ile birlikte Galatasaray, kendini bir anda şampiyonluk yarışının içinde buldu.

Hem takıma katkı sağlamak için  hem de sezon öncesinde yapılan hataları tekrarlamamak için Galatasaray yönetimi, teknik direktör Fatih Terim’in raporları doğrultusunda yaklaşmakta olan Ocak ayı transfer dönemi için transfer girişimlerini ve çalışmalarını hızlandırdı.

Fatih Terim’in takıma katmak istediği yerli futbolcuların yanı sıra, hedefteki ilk isim takımın eski futbolcusu Henry Onyekuru. Sarı kırmızılı yönetim, Nijeryalı futbolcu Henry Onyekuru’yu ara transfer döneminde takıma katmak için görüşmelere başladı.

Henry Onyekuru Girişimi

Galatasaray, Ocak ayı transfer döneminde eski futbolsu Henry Onyekuru’yu zorunlu satın alma opsiyonu ile kiralamak için girişimlerine başladı. Nijeryalı futbolcu için takımı Monaco ile resmi görüşmelere başlayan sarı kırmızılı yönetim, oyuncunun menajeri D’Avila aracılığı ile teklifini iletti.

Söz konusu olan ve yapılan pazarlıkta kiralama süresi, kiralama ücreti ve kiralama sonrasındaki zorunlu satın alma detayları ön plana çıktı. Ocak ayında Monaco’nun kesin olarak takım göndereceği Onyekuru, Galatasaray ile anlaşmak üzere. Öte yandan Monaco, bonservisine 15 milyon euro ödediği Henry Onyekuru için Galatasaray’dan kiralama süresi sonunda 10 milyon euro istiyor.

Galatasaray yönetimi ise bonservis vedeli olarak 6 milyon euro teklif etti. Ayrıca 1.5 sezonluk kiralama için sezonluk 1.5 milyon euro teklif etti.  

D’Avila Görüşme İçin Geliyor

Galatasaray ve Monaco arasındaki görüşmeler hakkında konuşan menajer D’Avila, bu transfer gerçekleşmesinin zor olmadığını belirtti. Sarı kırmızılı yönetim, transferi uzatmadan sonlandırmak istiyor. Bunun için Henry Onyekuru’nun menajeri D’Avila, önümüzdeki hafta İstanbul’a gelerek sarı kırmızılı yönetim ile görüşmelere devam edecek.