Erol Bulut’tan ’İstifa’ Yanıtı Geldi

Fenerbahçe’nin teknik direktörü Erol Bulut Süper Lig’in 13’üncü haftasında Gazientep FK’nın ev sahipliğini yaptığı Gaziantep FK-Fenerbahçe maçında 3-1’lik bir skor ile mağlup olduğu gerekçesi ile sosyal medyada yapılan istifa paylaşımlarına yönelik açıklamada bulundu.

Fenerbahçe’nin teknik adamı Erol Bulut sosyal medya üzerinden ‘istifa‘ adı altında yapılan paylaşımlar için “Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok, söylediğim gibi şu an üçüncü sıradayız, 23 puanımız, 27 maçımız var.

Fenerbahçenin Teknik Adamı Erol Bulut müsabakanın ardından yapılan basın toplantısında yaptığı açıklamada müsabakanın genel durumunda Gaziantep’ten daha etkili oynadıklarını söyledi.

Erol Bulut : Rakibe nefes aldırmadık !

Gaziantep FK’ye çok fazla topla oynama fırsatı vermediklerini söyleyen Fenerbahçe’nin teknik direktörü Erol Bulut ‘Rakip kalemizde çok fazla pozisyon bulamazken, duran toptan direğe vuran, rakibin önüne düşen bir top var.

O da gol oldu. İkincisi penaltı pozisyonu. Onun dışında benim sormak istediğim, VAR sistemindeki ofsayt çizgilerini kimin çektiği, onu gerçekten öğrenmek istiyorum.

İkincisi dün herkes maçları izlediyse ve bugün maçları izlediyse verilen penaltılar ve bizim verilmeyen penaltımız. Nasıl bir karar mekanizması, onu öğrenmek istiyorum gerçekten.

Bizim pozisyona baktığımızda penaltı var. Thiam’ın ayağına arkadan bir darbe var, topa ilk dokunan Thiam, rakip ayağına temas ediyor. Verilmeyen bir penaltımız var. Bir de ofsayt çizgisini kimin çektiğini, kimler tarafından çekildiğini gerçekten merak ediyorum.’ Sözlerine de yer verdi.

‘Birlikte savaşarak çıkmayı da öğreneceğiz!’

Fenerbahçe’nin teknik adamı Erol Bulut sosyal medya üzerinden ‘istifa‘ adı altında yapılan paylaşımlar için “Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok, söylediğim gibi şu an üçüncü sıradayız, 23 puanımız, 27 maçımız var.

Tabii herkes ‘Hocam sen ne anlatıyorsun?’ diyecektir ama bu böyle. Yeni kurulan bir takımız. 18 transfer yaptık. Sakatlarımız var, bunlar bizim için önemli futbolcular. Tabii bunun bir bahanesi yok, söylediğim gibi bu duruma biz birlikte girdik, bu durumdan birlikte savaşarak çıkmayı da öğreneceğiz.”sözlerine yer verdi.

Müsabaka Gaziantep FK’nın oyuncularından Amedej Vetrih’in 10’uncu dakikada, Alexadru Maxim’in 40’ıncı dakikada attığı penaltı golü ve Kenan Özer’in 90+5 te  attığı goller ile 3-1lik skor ile son buldu Fenerbahçenin tek golünü ise 24’üncü dakikada Dimitris Pelkas attı.