Erol Bulut’tan İstifa Mesajı

Süper Lig’in 13. Haftasında Gaziantep deplasmanında oynanan Gaziantep FK – Fenerbahçe maçı 3-1 ev sahibi Gaziantep’in galibiyeti ile son buldu.

Fenerbahçe’nin üst üste iki maç kaybetmesinin ardından sarı lacivertli takımın teknik direktörü Erol Bulut sosyal medyada istifa edeceğine yönelik çıkan haberlere yönelik bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe Daha İyi Oynadı

Maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut, karşılaşmanın geneline bakıldığında karşılaşmada etkili oynayan tarafın kendilerinin olduğunu belirtti.

Teknik adam sarı lacivertli takımın rakibe çok fazla pozisyon vermediğini belirtirken öte yandan VAR sistemindeki ofsayt çizgilerine ve takıma verilmeyen pozisyonlara isyan etti.

Bulut açıklamalarında, “Rakip kalemizde çok fazla pozisyon bulamazken, duran toptan direğe vuran, rakibin önüne düşen bir top var. O da gol oldu. İkincisi penaltı pozisyonu.

Onun dışında benim sormak istediğim, VAR sistemindeki ofsayt çizgilerini kimin çektiği, onu gerçekten öğrenmek istiyorum. İkincisi dün herkes maçları izlediyse ve bugün maçları izlediyse verilen penaltılar ve bizim verilmeyen penaltımız.

Nasıl bir karar mekanizması, onu öğrenmek istiyorum gerçekten. Bizim pozisyona baktığımızda penaltı var. Thiam’ın ayağına arkadan bir darbe var, topa ilk dokunan Thiam, rakip ayağına temas ediyor. Verilmeyen bir penaltımız var. Bir de ofsayt çizgisini kimin çektiğini, kimler tarafından çekildiğini gerçekten merak ediyorum.” dedi.

İstifa Açıklaması

Başarılı teknik adam Fenerbahçe’nin ligde çıktığı iki karşılaşmayı da üst üst kaybetmesinin ardından istifa edeceğine yönelik çıkan haberlere de sosyal medya aracılığı ile karşılık verdi. ve kafalarda yer alan soru işaretlerini kaldırdı. Bulut istifasının söz konusu olmadığını belirtirken bu duruma birlikte girdiklerini ve birlikte çıkacaklarını belirtti.

Bulut istifasına yönelik; “Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok, söylediğim gibi şu an üçüncü sıradayız, 23 puanımız, 27 maçımız var. Tabii herkes ‘Hocam sen ne anlatıyorsun?’ diyecektir ama bu böyle. Yeni kurulan bir takımız.

18 transfer yaptık. Sakatlarımız var, bunlar bizim için önemli futbolcular. Tabii bunun bir bahanesi yok, söylediğim gibi bu duruma biz birlikte girdik, bu durumdan birlikte savaşarak çıkmayı da öğreneceğiz.” ifadelerini kullandı.