Abdullah Avcı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Teknik Direktör Yönünde Yeni Gelişmeler

Süper Lig’de art arda ciddi anlamda puan kaybı yaşayan Fenerbahçe ekibi, bu olumsuz durumun ardından Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı alınmıştı. Bu süreçte ise kimin takıma hocalık edeceği hem spor dünyasını hem de Fenerbahçe taraftarını yakından ilgilendirmekte idi. Durum böyle olurken de sarı lacivertli ekibin Kulüp Başkanı Ali Koç, konuya ilişkin planını hazırladı.

 

Süper Lig’de art arda büyük anlamda puan kaybı yaşayan Fenerbahçe ekibi, başarısızlıkların ardından taraftarın da talebi üzerine Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını resmen ayırma kararı almıştı. Hocasız kalan sarı lacivertli ekibin kim ile yola devam edeceği ise merak konusu olmuştu. Değerlendirmelerini yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise, teknik adam yolunda planlarını hazırlamaya başladı.

 

Yanal ile yollarını ayıran sarı lacivertli ekibin başına gelecek isim için çok fazla senaryo konuşulurken, Ali Koç’un listesine almış olduğu isimler Erol Bulut, Engin Fırat, Tayfun Korkut ve Niko Kovac şeklinde oldu.

 

Abdullah Avcı Tavsiyesi

 

Öte yandan ise Fenerbahçe ekibinin kaptanı tecrübeli oyuncu Emre Belözoğlu da, yönetime Beşiktaş ekibinden ayrılan Abdullah Avı yönünde bir tavsiyede bulundu. Medipol Başakşehir ile çalışan Avcı’nın sarı lacivertli ekipte de son derece başarılı olacağı düşüncesinde olan sporcu, bu yüzden onunla da görüşülmesinin faydalı olacağını ekledi.