Galatasaray Şampiyon Olursa 420 Milyon TL’yi Kasasına Koymuş Olacak

Galatasaray Şampiyon Olursa 420 Milyon TL’yi Kasasına Koymuş Olacak

5 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de şampiyonluk sürecinde en güçlü adaylardan biri olan Galatasaray, bir şampiyonluk daha aldığında kasasına 420 milyon TL’yi koymuş olacak.

Süper Lig’n 25’inci haftasında şampiyonluk sürecinde en güçlü adaylardan biri olan Galatasaray, bir defa daha bu mutluluğu yaşarsa, 181 milyon TL ve Devler Ligi gelirleri ile de toplamda 420 milyon TL’nin sahibi olmuş olacak.

Son iki sezonda da ligi şampiyonluk sevinci ile kapatan sarı kırmızılı ekip, gerek Türkiye Futbol Federasyonu’ndan, gerekse de UEFA’dan yüksek miktarda bir gelir elde etmişti. Şimdi ise aslanlar yine büyük bir paya gözlerini dikti.

Şampiyon Ligi Gelirleri De Var

Cimbom, ligdeki müsabakalarını kazanırsa ve yine ligin kazananı olursa, 74.6 milyon değerinde performans primi, birinci sırada bulunduğu için 35.6 milyon, geçmiş şampiyonluklar adına 70.4 milyon TL olmak üzere toplamda 181 milyon TL gelire sahip olmuş olacak.

Kasasına koyduğu bu paranın yanı sıra son iki sezon için Şampiyon Ligi bonuslarını da kasasına eklerse, sonuç olarak elde etmiş olacağı ücret 420 milyon TL olmuş olacak