Fatih Terim’in İstediği 3 Transfer

Fatih Terim’in İstediği 3 Transfer

26 Kasım 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Kongre yasağı ile ilgili beklenen karar çıktı. Cengiz ve takımı göreve devam edebileceği belirlenirken, sarı kırmızılı takım kollarını yeniden sıvadı ve geçtiğimiz günlerde transfer açıklamalarına başladı. Albayrak ve Terim Florya’da bir araya geldi ve gündemdeki transfer listesine son şeklini verdi. Transfer listesinde Fatih Terim’in ilk adayları, Mandzukic, Onyekuru, Kenan Karaman ve Yunus Mallı olarak belirlendi.

Galatasaray’da Transfer Gündemi

Galatasaray’da artık tek gündem transfer süreci. Seçim süreci, kongre yasakları sebebiyle askıya alınma ihtimali gündeme gelmişti. Sarı kırmızılıların yeni bir yol haritası çizdi. Önceki akşam yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ve teknik direktör Fatih Terim, Florya’da bir araya geldi. Toplantıda gündem transfer listesiydi. Başkan Mustafa Cengiz ve ekibinin görece devam edeceği kesinleşince takım transfer süreci için kollarını sıvadı. Fatih Terim ara transfer kadrosunda görmek istediği oyuncular ile ilgili olarak, Albayrak’ın söz verdiği ve yönetim olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını söylediği biliniyor.

Terim’in İstediği Üçlüler Belli

Vakit kaybetmeden transfer çalışmalarına başlayan sarı kırmızılı ekibin listesinde çok önemli isimler var. İlk isim olarak bonservisi kendisinde olan Hırvat golcü Mario Mandzukic’e yönelen Galatasaray, aynı zamanda eski oyuncusu olan Onyekuru’nun peşini bırakmaya niyetli değil. Monaco’da aradığı fırsatı bulamayan ve bu nedenle ayrılmak isteyen Nijeryalı yıldızın yeniden kiralanması ile ilgili görüşmeler de yapılıyor. Aynı şekilde Fatih hocanın çok istediği bir gurbetçi yıldız olan Kenan Kahraman ve Yunus Mallı’da transfer sürecine dahil edilmesi beklenen isimler arasında. Sarı kırmızılı takımın hem eldeki kadrosunda bulunan oyuncuları satışı ve transfer edilmesi beklenen oyuncular için birçok kez farklı menajerler ile masaya oturduğu biliniyor.

Sadece hücum hattı için değil, orta saha içinde çeşitli girişimlerde bulunan Terim, özellikle ileri uçta bitiricilik ve zaman zaman da hız konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtiyor. Forvet oyuncularını tamamladıktan sonra, Seri’nin Fulham’dan kiralanması konusunda girişimlerin devam edeceğini bildirdi. Fatih hocanın kafasında Taylan, Seri ve Belhanda’lı bir orta saha hattı ile Onyekuru, Mandzukic ve Kenan Kahraman gibi üçlüleri transfer sürecinde düşündüğünü ifade etti.