Son Dakika I Mustafa Cengiz’den Beklenen Açıklamalar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kripto para iş birliğinin lansmanında beklenen açıklamarı yaptı, “Baskın seçim deniyor, siz baskın seçim görmemişsiniz ya” şeklinde gelen eleştirilere yanıt verdi. Sözlerine, “Benim başkan adayı olup olmama sürecim devam ediyor. Aday olup olmayacağım konusunda 4 Aralık’ta açıklama yapacağım.” Diyerek devam etti ve adaylık açıklaması yapmış oldu.

Adaylık Sürecim Devam Ediyor

Başkan Cengiz sözlerinin, “Şimdi ben de duyuyorum tabii onları da gülüyorum, şöyle gülümsüyorum, gülmüyorum özür dilerim. Her eleştiriye saygım var, ama Allah için ya, önde emsal var. Biz ayın 20 Ocak’ta seçime girdik, 25 Ocak’ta devir teslim aldık, 3-4 iş günümüz var, 31 Ocak’ta sezon kapanıyor.

Biz bu arada hocanın da onayıyla Ndiaye’yi yolladık, 3 günde. Biz seçim kararını ilan ettiğimizden 31 Ocak’a kadar 45-50 gün var. Barcelona seçime giriyor, 5 gün var transfere. Ne var ki yahu 45 gün. 5 Ocak’ta başlayıp 31 Ocak 2021’de biten bir şey, üf cennet. Artı bu ara sezon. Zaten biz 6 transfer dönemi geçirdik, 6 tane dayak yedik! Yani daha geniş bir fırsat verdiğime inanıyorum. Durum bu, kimileri demiş baskın seçim, siz baskın seçim görmemişsiniz ya! Bir önceki yönetimimiz sağolsun 20 gün bıraktı bize, 20 gün. 100 imza, 45 kişilik kadroyu kur, bir de transfer planlaması yap.” Diyerek devam etti.

Bir de Bizim Namusumuz Denetliyor…

Başkan Cengiz açıklamalarının sonuna doğru sözlerine, “Daha geniş tabanlı bir açıklama yapmayı planlıyordum epeydir. Değerli arkadaşlar, tuzla bozuluyor, anomi diye bir şey vardır sosyal ve siyaset biliminde. Yani otoritenin dediklerine inanmamak, güvensizlik ve bir anlamda anarşi. Biz dedik ki arkadaşlar başvurduk, cevabı 1 ay sonra geldi, başvurduğumuza da inanmadılar.

Hem olağan mali genel kurul için başvurduk hem de denetlemeyi okutmadılar, ağır tüzük ihlali yapıldı. İstanbul, Ankara İçişleri Bakanlığı’na sordu, geniş katılımlı, sadece biz değil, pandemi nedeniyle izin verilemeyeceğini söylediler. Denetlemeyle ilgili yasal süreç tamamlanana kadar görevinin başındadır yazdılar. Denetlemeyi siz yapabilirsiniz dediler. Denetlemesiz bir dünya olur mu? Biz zaten kendi denetlememizin dışında anlaştığımız uluslararası şirketlere denetletiyoruz. Bir de bizim namusumuz denetliyor. En önemlisi de bizim ahlakımız, bizim sütümüz emanet.” şeklinde noktayı koydu.