Fatih Terim’den “Satın” Kararı

Süperlig’de devre arası transfer dönemi hızla yaklaşırken sadece takıma dahil olacak oyuncular değil, takımdan ayrılması beklenen oyuncular da bir bir belli olmaya başladı.

Galatasaray’ın İmparator lakaplı Teknik Direktör’ü Fatih Terim, Akataş Hatayspor ile oynanan hazırlık maçı ve iki antrenmana da söylenen saatte gelmeyen Luyindama’yı takımdan göndermeye hazır.

Yönetimle konuşan başarılı Teknik Direktör Fatih Terim‘in iyi bir teklif gelmesi durumunda Luyindama’nın gönderilmesinin istediği belirtildi.

2019 Yılının Ocak ayında Belçika’nın önemli takımlarından Standard Liege’den kiralık olarak takıma katılan ve Marcao ile iyi bir uyum yakalayan Luyindama, Şampiyonluğa büyük katkı sağlamıştı.

Milli takımda forma giymek için Milli ayrılan oyuncu sakatlık yaşayarak takıma dönmüş uzun bir süre oynayamamıştı. Çaykur Rizespor ile oynanan karşılaşma öncesi sakatlığı tamamiyle geçen oyuncu’nun Hataysor ile oynanan karşılaşmanın yanı sıra 2 adet de idmana belirtilen saatte katılmayan futbolcu için Fatih Terim “satın” tamimatı verdiği öğrenildi.

Sakatlıktan tam kurtulmamasına rağmen forma giymek isteyen Saracchi’nin oynamak istemesi üzerine oyuncu örnek göstererek “bana böyle adamlar lazım” şeklinde açıklamalar yaptığı kaydedildi.

Everton yakından ilgileniyor

Eylül ayının başında Akataş Hatayspor ile oynanan hazırlık karşılaşması için toplanma vaktinde Türk Telekom stadına gelmeyen Luyindamayı’ Fatih Terim ilk 11’den çıkarmıştı.

Yönetimle konuşan başarılı Teknik Direktör Fatih Terim‘in iyi bir teklif gelmesi durumunda Luyindama’nın gönderilmesinin istediği belirtildi. Toplamda 3 milyon Euro ve 5 Milyon Euro Bonservis bedeli ödenerek takma dahil edilen Luyindama için Galatasaray yönetimi 12 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli belirledi.

Premier Lig takımlarından olan Everton’un radarında olduğu hakkında spekülasyonların artmasının ardından, Galatasaray kulübü yöneticileri yapılacak resmi teklifi bekliyorlar.

Feghouli ve Belhanda için çözüm aranacak

Galatasaray yönetimi pandemi döneminde yapılmak istenen maaş indirimiyle alakalı Feghouli’nın indirimi kabul etmediği iddia edilmişti. Younes Belhanda’nın ise takımda devam edip etmeyece hala belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde arabistan kulüplerine gideceği hakkında söylentiler çıkmasına rağmen herhangi bir gelişme olmayan Belhanda olayı da belirsizliğini sürdürüyor. Belhandaya sunulacak yeni sözleşmenin maddeleri ve Belhanda’nın kabul edip etmemesine göre Teknik Direktör Fatih Terim’in yol haritası çizeceği belirtildi.