Emre Akbaba’ya Talip Var

Sezon öncesi transfer döneminde Galatasaray, özellikle mali sıkıntılardan ötürü beklenilen transfleri gerçekleştirememişti. Önemli isimlerin takımdan ayrılmasına karşın sadece birkaç mevkiye transfer yapabilen sarı kırmızılı yönetim, özellikle taraftarlar tarafından olduça eleştirilmişti.

Ligin ilk haftalarında da arka arkaya puan kayıpları yaşan sarı kırmızılı takım, daha sonra özellikle yerli ve genç oyuncularının göstermiş olduğu performansla son haftalarda üst üste galibiyetler alarak kendisini bir anda şampiyonluk yarışının içinde bulmuştu.

Sezon başındaki hatayı tekrarlamak istemeyen sarı kırmızılı yönetim, Ocak ayı transfer dönemi için şimdiden kolalrını sıvadı ve takıma katılmak istenen futbolcular için çalışmalarına başladı.

Öte yandan bu sezon sarı kırmızılı forma ile 7 maça çıkan fakat sakatlığından ötürü birkaç maç kaçıran Emre Akbaba’ya İtalya’dan talip var.

Udinese Emre’yi İstiyor

İtalya Seri A takımlarından Udinese’nin hedefinde Emre Akbaba var. Menajeri aracılığıyla iletilen mesaj üzerinde Emre Akbaba’nın, Galatasaray’a bir vefa borcunun olduğunu ve bu yüzden burada kalarak sarı kırmızılı takıma hizmet etmek istediği dediği öğrenildi.

Daha sonra Emre Akbaba’nın sarı kırmızlı yöneticilerle bir görüşme yaptığı ve yıllık 1.7 milyon euro olan maaşında da ciddi bir indirim yapacağı bilgisine ulaşaıldı. Emre Akbaba’nın bu kararı almasında, zaman zaman sakatlıkalr yaşarak takımdan ayrı kaldığı dönemlerde yönetimin kendisine sahip çıkmasının sebep olduğu öğrenildi.

Emre Akbaba’nın maaş indirimi yapmak istediğini söylemesi üzerine sarı kırmızılı yönetim, türk lirası üzerinden yeni bir maşş teklifi yapacak.

Böylelikle özelikle maaş konusunda sıkıntı yaşayan ve bu konuda tasarruf çalışmaları yapan sarı kırmızılı yönetim bu konuda olumlu bir adım atmış olacak.

Teklif İyi Olursa Transfer Gerçekleşebilir

İtalya takımlarından Udinese’nin kendisini istediğini öğrenen Emre Akbaba, takıma bir vefa borcu olduğu için burada kalarak takıma hizmet etmek istediği öğrenildi.

Yüksek maaşında ciddi bir indirim yapacağını da belirten Emre Akbaba’nın, bir süre daha sarı kırmızılı takımda oynamak istediği öğrenildi. Fakat İtalya ekibi Udinise, Emre Akbaba için henüz Galatasaray’a remi bir teklif yapmadı.

Eğer Udinese’nin yapacağı teklif yüksek bir bonservis bedeli içerirse, sarı kırmızılı yönetim teknik direktör Fatih Terim’in de düşüncesini alarak bu durumu değerlendirecek. Yani devre arasında ya da sezon sonunda hala bu transferin gerçekleşme ihtimali bulunmakta.