Galatasaray Eski Futbolcusuna Kavuşuyor

Sezon öncesi transfer döneminde Galatasaray, özellikle ekonomik sebeplerden dolayı beklenilen transfleri gerçekleştirememişti. Sezon başında önemli futbolcuların takımdan ayrılmasına karşın sadece birkaç mevkiye transfer yapan Galatasaray yönetimi, özellikle sarı kırmızılı taraftarlar tarafından olduça eleştirilmişti.

Ligin ilk haftalarında da üst üste puan kayıpları yaşan sarı kırmızılı takım, daha sonra özellikle genç ve yerli futbolcularının ortaya koymuş olduğu performansla son maçlarda arka arkaya galibiyetler alarak kendisini bir anda zirve mücadelesinin içinde bulmuştu.

Sezon başındaki hatayı tekrarlamak istemeyen sarı kırmızılı yönetim, devre arası transfer dönemi için şimdiden kolarını sıvadı ve takıma katılmak istenen futbolcular için çalışmalarına başladı. Bu anlamda Galatasaray’a ilk iyi haber eski futbolcusu Fildişili Seri’den geldi.

Galatasaray Sonunda İkna Etti

Ocak ayı transfer dönemi için çalışmalarına devam sarı kırmızılı yönetime ilk müjdeli haber eski futbolcusu Jean Michael Seri’den geldi. Bu sezon kulübü İngiliz Premier Lig takımlarından Fulham’da forma giyemeyen Fildişi Sahilli futbolcu, bilindiği üzere takımdan da ayrılmak istiyor.

Fakat İngiliz ekibi Fulham, oyuncusu Jean Michael Seri’yi bonservisi ile göndermek istiyordu. Fildi Sahilli futbolcunun bu sezonki maçlarda hiç süre alamaması ve Galatasaray’ın yaptığı girişimler sonucunda Fulham, bu kararından vazgeçti ve futbolcusunu Galatasaray’a bedelsiz bir şekilde kiralamaya karar verdi.

İmzaların Atılması Bekleniyor

Sezon öncesi transfer döneminde yaptığı hataları tekrarlamak istemeyen Galatasaray yönetimi, şimdiden ara transfer dönemi için hazırlıklara başladı.

Bir yandan yerli ve genç oyuncular girişimde bulunan sarı kırmızılı yönetim, diğer yandan da teknik direktör Ffatih Terim’in raporları doğrusunda hareket ediyor.

Bu anlamda Galatasaray, ilk iyi haberini eski futbolcusu Seri’den aldı. Daha önceki girişimlerinde başarız olan Galatasaray, sonunda İngiliz ekibi Fulham’ı ikna etti.

Fildişi Sahilli futbolcu, devre arasında eski takımı Galatasaray’a gelecek ve yarım sezonluğuna sarı kırmızılı formayı giyecek. Öte yandan Fulham’da ligde süre alamayan oyuncusunun maaş yükünden kurtulmuş olacak.

Sarı kırmızılı takımın teknik direktör Fatih Terim’in de kadrosunda görmek istediği 29 yaşındaki Jean Michael Seri, artık eski takımına kavuşmak için gün sayıyor.