Derbi Sonrasında Ozan Tufan’a PFDK Şoku

Derbi Sonrasında Ozan Tufan’a PFDK Şoku

27 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’in 23’üncü haftasında yaşanan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi sonrasında sarı lacivertli ekibin kaptanı Ozan Tufan, yapmış olduğu açıklamalar sebebiyle PFDK’ya sevk edildi. Sevk edilenler arasında Rodrigues, Deniz, Sadık ve Ersun Yanal da yer aldı.

Süper Lig’de 23’üncü haftada yaşanan derbi heyecanında karşı karşıya gelen iki ezeli rakip Galatasaray ve Fenerbahçe’nin müsabakası, 3-1 skorla sona erdi. Kadıköy’de 20 sene sonunda yaşanan sarı kırmızılı ekibin galibiyeti, Fenerbahçe yönetimini ve taraftarını ayağa kaldırırken, maçta yaşananlar ve sonrasında yapılan açıklamalar ise ceza kuruluna taşındı.

PFDK’ya sevk edilenler arasında Fenerbahçe ekibinin teknik adamı Ersun Yanal, takımın kaptanı ve orta saha oyuncusu Ozan Tufan, Deniz Türüç, Rodrigues ve Sadık Çiftpınar da yer aldı.

Durumdan en fazla etkilenen ise Ozan Tufan oldu. Takımın kaptanı, derbi sonrasında yapmış olduğu açıklamalar gündeme gelmiş, hem sosyal medyada hem de spor gündeminde sıkça konuşulan konu başlıkları arasında varlığını hissettirdi.

Cezaların Gerekçeleri

Fenerbahçe, ‘çirkin ve kötü tezahüratı’, ‘saha olayları’ ve ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ gerekçeleri ile, takımın Teknik Direktörü, Ersun Yanal, ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ve Fenerbahçe ekibinin yardımcı antrenörü Volkan Kazak da ‘sportmenliğe aykırı hareketi’, Deniz Türüç ‘kural dışı hareketi’, Sadık Çiftpınar ve Rodrigues ‘talimatlara aykırı hareketi’, Ozan Tufan ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ nedeniyle ile PFDK’ya sevk edildi.