Büyük Derbide Tüm Yük Galatasaray’ın Üzerindeydi

Büyük Derbide Tüm Yük Galatasaray’ın Üzerindeydi

25 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’in 23’üncü haftasında Kadıköy Ülker Stadı’nda karşı karşıya gelen iki ezeli rakibin müsabakası sarı kırmızılı ekibin 3-1 skorluk galibiyeti ile sona erdi. 20 yılın ardından Kadıköy’de kanaryayı yenilgiye uğratan cimbomun sevinci ise şampiyonluk tadında yaşandı. Müsabakanın ardından yapılan maç değerlendirmelerinde ise en çarpıcı olanı Mehmet Demirkol’dan geldi.

Süper Lig’de 23’üncü hafta heyecanının yaşandığı Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi sona erdi. Müsabakadan 3-1 skorla galip ayrılan ise aslanlar oldu. 20 yıl sonra Kadıköy’de ezeli rakibini mağlup eden sarı kırmızılı ekip sevincini şampiyonluk tadında yaşarken, maç ile ilgili değerlendirmelerin de ardı arkası kesilmedi.

Ligin Her Takımı Fenerbahçe Kadrosunu Mağlup Ederdi

Fenerbahçe ve Galatasaray derbisine ilişkin yorum yapan Mehmet Demirkol, büyük derbi mücadelesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Yaptığı derbi değerlendirmesinde sarı lacivertli ekibin Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın sahaya çıkartmış olduğu ilk 11 kadrosunu eleştiren Demirkol, ligin her takımının Fenerbahçe’nin derbi kadrosunu yenebileceğini belirtti.

 

Uzun süredir futbol oynamayan Tolgay Arslan’ın ise, Gustavo yerine tercih edilmesini eleştiren yorumcu, Tolgay’ı gördüğünde zaten Fenerbahçe’nin mağlup olacağını düşündüğünü söyleyerek, “20 küsür yıllık yük Galatasaray’ın omuzlarına bu kadar çökmeseydi, dün sadece 20 yılı değil, 6-0’ı da temizleyebilirlerdi. Onun farkına varamadılar onlar da” ifadelerini kullandı.