Erman Kılıç’tan Yıllar Sonrasında Galatasaray İtirafı Geldi

Erman Kılıç’tan Yıllar Sonrasında Galatasaray İtirafı Geldi

26 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

2013-2014 sezon başında, Sivasspor ekibindeki üstün performansı sebebiyle Teknik Direktör Fatih Terim’in Galatasaray’a transfer ettiği Erman Kılıç’tan itiraf geldi.

Süper Lig’de yer alan Sivasspor ekibinde forma giyen Erman Kılıç, üstün performansı sebebiyle 2013-2014 sezonunda Galatasaray’ın Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından sarı kırmızılı ekibe transfer edilmişti. Fakat performans başarısını cimbomda sürdürmeyi başaramayan sporcu, yalnızca 2 aylık bir süre zarfında forma giyebildi.

Sarı kırmızılı kulüpte sadece 3 kez resmi maça çıkan oyuncu, öte yandan Şampiyonlar Ligi kadrosunda da yer alamamıştı.

Aslanlardan ayrılan Erman Kılıç, Eskişehirspor ekibine doğru yolunu çevirmeye de karar vermişti.

Galatasaray Çocukluk Aşkım İdi

Galatasaray ile yolları ayrılan oyuncu, yıllar sonrasında ise bir televizyon kanalında spor programına çıkarak, çarpıcı itiraflarda bulundu. Bir süre de olsa Sivasspor’dan ayrılıp Galatasaray’a gitmesinin üzerine düşündüğünü belirten eski futbolcu, kararında etkili olan unsurun aslında sarı kırmızılı kulübe olan aşkı ve hayalleri olduğunu da söyledi. Bu sürecin ardından ise 4-5 sene Sivasspor’da forma giymenin ardından,30 yaşında Galatasaray’ı yakalamışken gideyim hayallerimi gerçekleştireyim diyorsun” düşüncesini kamuoyu ile yıllar sonra paylaştı