Ozan Tufan

Fenerbahçe Ve Galatasaray Derbisinin Cezaları Kesildi

Süper Lig’in 23’üncü haftasında iki ezeli rakip Fenerbahçe ve Galatasaray ekipleri arasında yaşanan derbi mücadelesinin cezaları belli oldu. İki takım için de son derece gergin geçen maç süresi ve sonrasında yapılan açıklamalar için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu vermiş olduğu cezaları açıkladı.

 

Süper Lig’de 23’üncü hafta yaşanan dev rakiplerin derbisi, 20 senenin ardından sarı kırmızılı ekibin 3-1 galibiyeti ile Kadıköy’de sonlanmıştı. Müsabaka sırası ve sonrası ise çok gergin geçmişti. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ise, cezai işlem uygulanacak kişi ve toplulukların net olarak cezalarını belirledi.

13 Bin TL Para Cezası

 

Derbi sonrasında ise en çok hatırlanan ve spor gündemine bomba gibi düşen durum, sarı lacivertli ekibin 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Ozan Tufan’ın maç sonrasında söylemiş olduğu “Böyle bir şey olabilir mi ya?” açıklaması olmuştu.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan PFDK ise, Fenerbahçe kaptanı için 13 bin TL’lik para cezası kesildiğini, sebebinin ise sportmenliğe aykırı açıklama olarak belirtildi.