Çaykur Rizespor’un İlk Kovid-19 Testleri Sonuçlandı

Çaykur Rizespor’un İlk Kovid-19 Testleri Sonuçlandı

17 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de mücadele eden Çaykur Rizespor için yapılan Kovid-19 testlerinin sonuçları çıktı. Teknik ekip, futbolcu ve bazı yöneticilere uygulanan testlerin sonuçlarının ise negatif olduğu duyuruldu.

Çaykur Rizespor ekibi Mehmet Cengiz Tesisleri’nde teknik ekip, sporcu, personel ve bazı yöneticilerin tabi tutulduğu Kovid-19 testlerinin sonuçları negatif çıktı. Yeşil mavili kulüp ise konuya ilişkin açıklama yaptı. Temas ve sosyal mesafe kurallarına büyük bir hassasiyet ile uyum sağlandığı da kulüp tarafından yapılan açıklamada belirtildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de ligler 19 Mart itibariyle askıya alınmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz haftalarda aldığı kararı açıklayarak maçların ise 12 Haziran’da başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından takım antrenmanlarına başlama kararı alan kulüpler ise birer birer Kovid-19 testinden geçirildi.

Tüm Testler Negatif

Salgına yönelik alınan tedbirler çerçevesinde sporculara, teknik ekibe, tesis çalışanları ve de ilgili yöneticilere antrenmanların öncesinde Kovid-19 testi uygulandı. Bireysel antrenmanların beraberinde, gruplara ayrılarak yapılacak olan idmanlara başlamadan yapılan ilk testin ise sonuçlarının negatif çıktığı duyuruldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Çaykur Rizespor Kulübü, hazırlık programı doğrultusunda toplu antrenmanlara başlandığının planlandığını ifade etti. 15 Mayıs günü tüm futbolcuların, teknik direktörün, tesis görevlilerinin ve ilgili yöneticilerin de bu süreçte test yaptırdığı ve sonuçlarının negatif olduğunun raporlandığı bildirildi.

Güncel Yazılar