Aytemiz Alanyaspor Ekibi Tek Grup Çalışmalarına Başladı

Aytemiz Alanyaspor Ekibi Tek Grup Çalışmalarına Başladı

16 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart gününden bu yana maçlar süresiz olarak askıya alınmıştı. Ligleri askıya kararı ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tedbir gereği gerçekleşmişti. Bu dönemde takım antrenmanı yapamayan sporcular ise, uzun bir aranın ardından yeşil sahalara döndü. Yoğun bir idman sürecine girilişin ana sebebi ise, maçların 12 Haziran günü başlanacağının açıklanması oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, spor faaliyetlerini durma noktasına getirdi. Türkiye’ye de yansıyan bu durum, liglerin 19 Mart itibariyle askıya alınmasına neden oldu. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan beklenen açıklama ise geçtiğimiz haftalarda geldi. Liglerin 12 Haziran itibariyle başlayabileceğini belirten Nihat Özdemir oldu. Spor kulüpleri maç hazırlığı sürecine böylelikle girmiş oldular.

2 ay kadar bir süredir antrenmanlarını evlerinde bireysel olarak gerçekleştiren sporcular, yeşil sahalara dönüş yaptı. Süper Lig’de mücadele eden Aytemiz Alanyaspor ekibi de çalışmalarına grup halinde yaptığı antrenmanlarla başlamıştı. 

Salih Uçar Düz Koşu Yaptı

Süper Lig’in oynanmayan 8 haftası için çalışmalara başlayan Aytemiz Alanyaspor ekibinin gözetiminde ise Erol Bulut yer aldı. Ve ekip Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde ilk kez tek grup olarak çalışmalarına başladı.

Turuncu yeşilli takımda ağrıları bulunan Salih Uçar ise, takımdan ayrı olarak düz koşu yaptı.

Güncel Yazılar