Beşiktaş’tan Rıdvan Yılmaz Hamlesi

Beşiktaş’tan Rıdvan Yılmaz Hamlesi

10 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezon transfer döneminde az ve öz transfer yapan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, elindeki oyunculardan adeta en yüksek verimi almaya çalışıyor.

Sezonun ilk haftalarında arka arkaya puan kayıpları yaşayan Kara Kartal, güçlü rakiplerine karşı oynadığı son üç maçınıda kazanarak şampiyonluk yarışında adeta ben de varım dedi. 19 puanla ligin dördüncü sırasına yerleşen Beşiktaş’ta, ortaya koymuş oldukları performanstan dolayı bazı isimler öne çıkıyor.

6 gollü Larin ile 5 gollü Aboubakar takımın adeta gol yükünü çekiyor. Bu iki oyuncu her maçta Beşiktaş’ı şaha kaldırıyor ve rakipleri korkutuyor. Atiba’nın bu sezon göstermiş olduğu mücadele ise takdire şayan. Hem hücumda hem savunmada oldukça başarılı bir performans sergileyen 37 yaşındaki Atiba, gençlerinde ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Öte yandan teknik direktör Sergen Yalçın, bu sezon takımda gençlerede sık sık şans veriyor. Bu isimlerden öne çıkan ilk kişi şüphesiz Rıdvan Yılmaz.

2001 doğumlu 19 yaşındaki genç futbolcu Rıdvan Yılmaz, bu sezon Beşiktaş forması ile beş maça çıktı. Teknik direktör Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın alt yapısından yetişen Rıdvan Yılmaz’a sol bek mevkini emanet ediyor.

Yeni Sözleşme Geliyor

Beşiktaş’ta bu sezon teknik direktör Sergen Yalçın tarafından şans verilen Rıdvan Yılmaz, sol bek mevkinde yükselen bir performans sergilemeye devam ediyor.

Beşiktaş’ın 19 yaşındaki genç futbolcu ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Fakat edinilen bilgilere göre, göstermiş olduğu başarılı performans ile hem takımdaki hem de ilk 11’deki yerini sağlamlaştıran Rıdvan Yılmaz’a yeni bir sözleşme teklif edilecek. Beşiktaş yönetiminin, hali hazırda sözleşmesi bulunan genç futbolcusuna 5 yıllık yeni bir sözleşme yapacağı gelen bilgiler arasında.

Emre Kocadağ’dan Açıklama

Siyah beyazlı kulübün Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorunlusu Emre Kocadağ, Rıdvan Yılmaz’a yapılacak olan yeni sözleşme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Asbaşkan Emre Kocadağ, 19 yaşındaki genç futbolcu Rıdvan Yılmaz’ın uzun yıllar camiaya hizmet edeceğini düşündüğünü ve özellikle yurt dışından gelebilecek transfer tekliflerinin öncesinde genç futbolcu ile yeni bir sözleşme imzalamak istediklerini ifade etti.

Genç futbolcu ile anlaşma sağlanırsa, Rıdvan Yılmaz 2025 yılının sonuna kadar siyah beyazlı formayı giyecek.