Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den Adem Ljajic’e Uyarı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den Adem Ljajic’e Uyarı

8 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’ta bir süredir sahalarda görünmeyen Adem Ljajic ile ilgili bir takım kararlar verildi. Kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi son bir kez Sırp oyuncu ile görüşme yapacağını belirtti.

Beşiktaş’ta bu sezon sadece toplam 6 maçta 203 dakika boyunca forma giyen ve skoraların hiçbirine katkı sağlamayan Adem Ljajic, gözden düşmeye başladı.

Takımın teknik direktörü Sergen Yalçın ise geçtiğimiz günlerde futbolcu için “Umarım futbola döner” şeklinde açıklama yaptı. Yalçın Sırp futbolcuya bir şans daha verileceğini belirtti.

Ayda bir kez 29 yaşındaki yıldız ile görüşme yapan Beşiktaş kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi bir önceki görüşmelerin aksine bu sefer genç futbolcuya sert bir tavır sergileyeceğini belirtti.

Defalarca Uyardık

Eylül ayında corona virüsüne yakalandığı için üstün gidilmeyen Ljajic’in, ikinci görüşmede “Mucizeler yaratacağım”, son görüşmede ise “Düzeleceğim” demişti. Fakat sözlerini yerine getirmedi. Sırp oyuncuya son kez şans tanıyacak olan Başkan Çebi, “Ya verdiğin sözleri tut. Ya da git” diyecek.

Geçtiğimiz hafta corona virüs nedeni ile ağrıları olduğu için iki antrenmana çıkmayan ve ardından iki gün çalışıp yeniden sakatlanan 29 yaşındaki futbolcunun gidişatından Sergen Yalçın’ın dışında yönetim de memnun değil.

Özellikle başkan Ahmet Nur Çebi defalarca uyarıda bulunmasına rağmen futbolcunun kendisine çeki düzen vermemesi dikkat çekiyor. Yöneticiler, “10 numaramız var, yaratıcı futbolcumuz var ama biz de hocamız gibi bakıyoruz kendisini göremiyoruz” diyorlar.

Sözlerini Tutmuyor

Başkan Ahmet Nur Çebi, Ljajic için, “Onunla 3 kere konuştum. İlkinde ‘Kovid süreci beni hırpaladı’ dedi. İkincide ‘Şans bulamıyorum, bulursam mucizeler yaratacağım’ dedi. Üçüncüde ‘Söz veriyorum düzeleceğim’ dedi. Onu kazanmak istiyoruz” yorumunu yaptı.

Beşiktaş’a 2018 yılında Torina’dan gelen Adem Ljajic’in bonservisi ise 2019 yılında alınmıştı. Adem Ljajic’in siyah beyazlı takımla olan sözleşmesi ise 2022 yılında sona eriyor.

Beşiktaş’a geldiği ilk dönemden bu yana ortaya koyduğu performans ile taraftardan büyük alkış alan yıldız futbolcunun şimdilerde ise bir tükenmişlik sendromu yaşadığı düşünülüyor.

Sezon başından bu yana sadece 6 maçta 203 dakika sahalarda kalan futbolcu maçlarda gol ya da asist katkısı da vermedi. Boşnak oyuncu için ne yazık ki takımda tehlike çanları çalmaya başladı.