Genç Rıdvan Yılmaz Euro 21 yolcusu

Süperlig’in geçtiğimiz sezonunun son dönemleri itibariyle 19 yaşındaki genç yetenek Rıdvan Yılmaz’a sol bekte sıkça görev veren başarılı teknik adam Sergen Yalçın genç futbolcunun gelişiminden çok memnun.

Adından sıkça söz ettiren teknik adamın genç futbolcuyu “Bu performansını devam ettirirsen A Milli Takım’ın Euro 21 kadrosunda sen de olursun” nasihatlerinde bulunarak hazırlıyor.

Kara-Kartal‘da öz kaynak düzeni sayesinde öne çıkan ve as takımda kendine yer bulan yetenekli futbolcu Rıdvan Yılmaz geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru giyme şansı bulduğu formayı hakkıyla taşımayı sürdürüyor.

Başarılı teknik adam Sergen Yılmaz genç futbolcunun gelişmini yakından takip ediyor ve forma şansı vererek gelişimini perçinlemeyi hedefliyor.

Beşiktaş’ın Kasımpaşa ile yaptığı karşılaşma sonrasında genç oyuncu Rıdvan Yılmaz ile konuştuğu, oyuncusuna “Senden çok memnunum. Bu performansını devam ettirirsen A Milli Takım’ın Euro 21 kadrosunda sen de olursun” şeklinde övgüler yağdırdığı bildirildi.

Şenol Güneş de yakından takip ediyor

Her fırsatta formda ve genç oyunculara fırsat verdiği bilinen A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş de kadroda sol bek bulma konusunda sıkıntılar yaşadığı ve Rıdvan Yılmaz‘ın performansını yakından takip ettiği bilinmekte.

Süperlig’deki Kasımpaşa karşılaşması sonunda genç yıldız Rıdvan Yılmaz‘ın yaptığı açıklama “Şenol hocam ile daha önce çalıştım. Beni tanıyan bir hoca, ilk kez şans veren bir hoca. Burada iyi oynamaya devam edersem, A Milli Takım uzak bir hedef değil” şeklindeydi.

Şenol Hoca’nın hedefleri büyük

Deneyimli Teknik Direktör “Milli takıma çağrılan her oyuncu değerlidir. Uluslar Ligi geride kaldı. Bitmiş olan her şeyle vedalaşacağız. Mazeret sunarak kendi eksikliklerimizi görmezden gelmeyeceğiz.

Gönül isterdi ki maçlarımızı kazanıp moral bulalım. Halkımızın bize inanmasını istiyorum. Doğru yoldayız. Gönlü güzel insanların gönlüne yerleştik. Başarıya giden yolda zaman zaman bu tür şeyler oluyor.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Yapılan hatalar hakkında açıklamalarda bulunan Şenol Güneş, “Son müsabakada iki forvetle başlamak yerine Yusuf’la ya da İrfan yerine Deniz’le başlayabilirdik. 2000 ile 2020 arasında her şey farklı.

Şimdi Z kuşağı ile yaşıyoruz. Özgürlüğüne düşkün, adaletsizliğe yer yok. Ama ilkelerimiz, prensiplerimiz yok olmuyor. Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Bir kere seyirci yok. Her şey farklı. Hem hocalar hem kulüpler hem de futbolcular için.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.