Beşiktaş’ın Tranfer Listesindeki İsim

Süper Lig’de Ocak ayı transfer sezonunu yaklaşırken, ligdeki takımlar adeta kollarını sıvamaya başladı. Rakiplerinden daha önce davranarak istediği oyunucuları takımına katmak isteyen takımlardan biri de Beşiktaş. Sezonun başından itibaren kalesini Utku Yuvakuran ve Ersin Destanoğlu gibi file bekçilerine emanet eden Kara Kartal, uzun sürecek bu sezonun tüm stresini sadece bu iki genç kaleciye yüklemek istemiyor.

Birkaç sezondur siyaz beyazlı ekibin kanayan yarası haline gelen kaleci sorunu hala devam etmekte. Kalesini güvenilir bir isme emanet etmek isteyen Kara Kartal, Ocak ayı transfer dönemi bu anlamda iyi bir şekilde değerlendirmek istiyor.

Beşiktaş, daha önceden de gözüne kestirdiği, fakat transferinin gerçekleşmesinde engeller çıkan Alvaro Montero’yu tekrardan gündemine aldı.

Devre arasındaki tranfer döneminde Kolambiyalı kaleci Alvaro Montero’nun Beşiktaş’a gelip gelmeyeceği siyah beyazlı renklere gönül verenlerin en büyük merak konularından biri oldu. Bu belirsizlik devam ederken, Kolombiya basınından bu konu ile ilgili bir haber paylaşıldı.  

Daha Önce Girişimlerde Bulunulmuştu

Beşiktaş bu sezon Süper Lig’de sahaya çıktığı son üç maçını sırasıyla Medipol Başakşehir, Fenerbahçe ve Kasımpaşa takımlarına karşı oynadı ve bu maçları yine sırasıyla 3 – 2, 4 – 3 ve 3 – 0 kazanmayı başardı.

Üçte üç yapan ve bu maçlardan 9 puanı hanesine yazdırmayı başaran siyah beyazlı takım, bir anda kenisini zirve mücadelesinin içinde buldu.

Sezonun başından itibaren kalesini Utku Yuvakuran ve Ersin Destanoğlu gibi file bekçilerine emanet eden Kara Kartal, uzun sürecek bu sezonun tüm stresini sadece bu iki genç kaleciye yüklemek istemiyor.

Bu yüzden ara transfer döneminde kaleci transferine öncelik verecek olan siyaz beyazlı takım, hedefini daha önceden de girişimlerde bulunduğu bir isime çevirdi.

Kalesini Kolombiyalı eldiven Alvaro Montero’ya emanet etmek isteyen Beşiktaş’a, Kolombiya basınından bir haber geldi. Yaklaşık altı ay önce, yaz transfer sezonunda Beşiktaş, Kolombiyalı file bekçisine resmi bir teklifte bulunmuştu fakat mali sebeplerden dolayı bu transfer gerçekleşmemişti.

2021 yılında kulubü Deportes Tolima takımı ile sözleşmesi bitecek olan Alvaro Montero’ya, Beşiktaş henüz resmi bir teklifte bulunmadı.

Tekliflere Açık

Kolobiya basınına göre, Beşiktaş gibi Avrupa kulüplerininde, 25 yaşındaki kaleciye talip olduğu belirtildi. Öte yandan, Montero’da takımından ayrılmak istediği için kendisine gelen ciddi teklifleri değerlendireceği ifade edildi.