Beşiktaş Harika Dönecek

Beşiktaş Harika Dönecek

15 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020-21 sezonunda iki kupalı şampiyonluk yaşayan Beşiktaş, 2021-22 sezonuna istediği başlangıcı yapamadı. Siyah beyazlı takım, iyi bir kamp dönemi geçirememesi sebebiyle lig ve Şampiyonlar Ligi’nin yorucu maratonunu kaldıramadı.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Almanya’nın Borussia Dortmund, Hollanda’nın Ajax ve Portekiz’in Sporting CP takımlarıyla mücadele eden Beşiktaş, grupta oynadığı 4 maçı da kaybetti.

Şampiyonlar Ligi dönüşünde Süper Lig maçlarında da sıkıntı yaşayan siyah beyazlılar, Süper Lig’in 12. Haftasını 20 puanla, lider Trabzonspor’un 10 puan arkasında kapattı. Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, milli arada takımın durumunu düzeltmek için çalışmalara başladı.

Beşiktaş, 2020-21 sezonuna da kötü bir başlangıç yapmış, ancak milli aradan sonra inanılmaz bir yükseliş sergilemiş ve sezonu şampiyon olarak tamamlamıştı. Sergen Yalçın, takımdan yine aynı çıkışı bekliyor.

Kartal Transferde de Aktif

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Ocak ayında kadroya takviye talep ediyor. Sergen Yalçın, yönetimle yaptığı toplantıda takımın ilk on birinin çok iyi olduğunu ancak yaşanan sakatlıkların sonucunda yedek oyuncuların ilk on bir oyuncularına alternatif olamadığını gördüğünü belirtti.

49 yaşındaki teknik direktör, Ocak ayında birkaç bölgeye kalite artıran transferler yapılması gerektiğinin altını çizdi. Serten Yalçın’ın bu talebini değerlendirmeye alan siyah beyazlı yönetim, 49 yaşındaki teknik direktöre hak verdi.

Beşiktaş yönetimi, Sergen Yalçın ile yeniden görüştü ve 49 yaşındaki teknik direktöre transfer talebinin kabul edildiğini bildirdi.

Beşiktaşlı yöneticiler, Sergen Yalçın’dan devre arası transfer döneminde transfer yapılmasını istediği bölgeleri ve takıma katılması istediği oyuncuları milli aranın sonuna kadar yönetime bildirmesini istedi. 49 yaşındaki teknik direktör, bu haberin hemen ardından transfer için çalışmalara başladı.

Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın’ın özellikle hücum ve orta saha bölgelerine transfer istediği biliniyor. Sergen Yalçın, olası sakatlıklar veya form düşüklüklerinde kadroya süreceği oyuncunun performansıyla alakalı soru işaretleri taşımak istemiyor.

Eski Takımına Geliyor

Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın’ın istediği hücum oyuncularından biri, siyah beyazlı takımın eski futbolcusu Cenk Tosun. 2020-21 sezonunun devre arasında da Beşiktaş’a kiralanan Cenk, siyah beyazlı takımdaki ikinci dönemine çok iyi bir başlangıç yapmış ancak Büyükşehir Belediye Erzurumspor deplasmanında yaşadığı zemine bağlı sakatlık nedeniyle sezonu kapatmıştı.

Beşiktaş yönetimi de Sergen Yalçın’a reddedilemeyecek bir teklif ile gitti. Siyah beyazlı kurmaylar, Sergen Yalçın ile bir görüşme yapıp tecrübeli teknik direktörün Anderson Talisca hakkındaki fikirlerini aldı.

Sergen Yalçın’ın onay vermesinden sonra Talisca ile görüşmeye geçen siyah beyazlılar, Suudi Arabistan’ın Al Nassr takımından ayrılmaya karar veren Anderson Talisca’dan sözleşme feshi konusunda Suudi Arabistan kulübünü ikna etmesini istedi.

Beşiktaş, Anderson Talisca’nın Al Nassr ile olan sözleşmesini feshedememesi durumunda ise oyuncuyu kiralamak için Al Nassr’a teklif yapacak. Beşiktaş, Al Nassr’a Talisca’nın yarım sezonluk maaşının yarısı olan 2 milyon euro ödemeyi teklif edecek.