Beşiktaş’ta Hazırlıklar Başladı

Beşiktaş’ta Hazırlıklar Başladı

14 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020-21 sezonunda harika bir performans gösteren ve sezonu çifte kupayla şampiyon tamamlayan Beşiktaş, 2021-22 sezonuna ise istediği şekilde başlayamadı. Siyah beyazlı takımın, 2020-21 sezonunda kaldığı yerden devam edeceği bekleniyordu ancak takımın 2020-21 sezonunda yakaladığı uyuma ulaşamaması sebebiyle 2021-22 sezonunun başlangıcı beklenenin uzağında kaldı.

Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı 4 maçı da kaybeden siyah beyazlılar, ligde oynadığı son maçta ise Trabzonspor’a evinde 2-1 kaybetti ve lider olan bordo mavili takımın tam 10 puan gerisine düştü. Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, Trabzonspor maçından sonra olaya el attı.

Lig boyunca küçük puan farklarının oluşabileceğini ve bunun takımını motive etmeye dahi yarayabileceğini düşünen Sergen Yalçın, 10 puanlık farkın büyük bir fark olduğu görüşünde. Siyah beyazlı takımın teknik direktörü, milli arada takımla yaptığı çalışmalarda takımda eksik gördüğü noktalar üzerine çalışıyor.

Sergen Yalçın, milli ara sonrası oynanacak Aytemiz Alanyaspor maçında takımından mutlak galibiyet bekliyor. 49 yaşındaki teknik direktör, Aytemiz Alanyaspor maçını kazanmaları halinde takımın yeniden bir havaya girebileceğini ve Trabzonspor’u yakalayabileceklerine inanıyor.

Transferde Harekat

Siyah beyazlı takımın teknik direktörü Sergen Yalçın, takımda eksik gördüğü bölgelere Ocak ayında transfer yapılmasını istiyor. Özellikle kanat bölgesinde istediği performansı alamayan Sergen Yalçın’ın bu bölgeye bir transfer istediği öğrenildi.

Beşiktaş yönetimi ise, Sergen Yalçın’ın bu isteği sonrasında düğmeye bastı. Siyah beyazlılar, Ocak ayına kadar oyuncuları takip edip Sergen Yalçın’ın listesindeki oyunculardan birini transfer edecek.

Gündemde Sohbi Var

Beşiktaş’ın Ocak ayında başlayacak olan devre arası transfer döneminde transfer etme ihtimali bulunan kanat oyuncularından biri de Mısırlı oyuncu Ramadan Sohbi. Siyah beyazlı takım, Mısır kulübü Pyramids FC’de oynayan Sohbi’yi listesine aldı.

Beşiktaş, bir süredir Galatasaray’ın da gündeminde bulunan Ramadan Sohbi için sarı kırmızılı ezeli rakibi ile transferde karşı karşıya gelebilir. Beşiktaş yönetimi, Sohbi ismini teknik direktör Sergen Yalçın’a sunduktan sonra Sergen Yalçın’ın oyuncuyla ilgili sunacağı rapor doğrultusunda hareket edecek.

Mısır basınında çıkan haberlerde 24 yaşındaki futbolcunun birçok kulübün gündeminde olduğu ve Ramadan Sohbi’nin de Avrupaya dönmek istediği, bu yüzden de Ocak ayında bir transfer yapabileceği iddia edildi.

Ramadan Sohbi’nin Kariyeri

1997 yılında Mısır’ın başkenti Kahire’de dünyaya gelen Ramadan Sohbi, futbola Al Ahli kulübünün altyapısında başladı. 2014 yılında A takıma yükselen futbolcu, gösterdiği performansla Avrupa kulüplerinin ilgisini çekti ve 2016 yılında 5 milyon Euro karşılığında Stoke City’e transfer oldu.

Performansını daha da yükselten kanat oyuncusu, 2018’de 6,5 milyon Euro karşılığında Huddersfield’a transfer oldu. Burada istediğini veremeyen futbolcu, 2 sezon boyunca El Ahli’ye kiralandıktan sonra 2020 yılının Eylül ayında 5 milyon Euro karşılığında Pyramids’e transfer oldu. Hücumda her iki kanatta da görev yapabilen oyuncunun güncel değeri 3 milyon Euro.