Uğurcan’a Sürpriz Talip

Uğurcan’a Sürpriz Talip

14 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de lider Trabzonspor ve A milli takımımızda başarıyla görev yapan kaleci Uğurcan Çakır’ın talipleri her geçen gün artıyor. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi grubundaki rakibi Ajax, uzun süredir peşinde olduğu Fenerbahçeli kaleci Altay Bayındır’ın yanına Trabzonspor forması giyen Uğurcan Çakır’ı da listeye ekledi.

24 Kasım tarihinde Şampiyonlar Ligi mücadelesinde Beşiktaş’ın konuğu olan Ajax teknik heyeti, siyah beyazlı takımın analizini yaparken Beşiktaş’ın Trabzonspor ile karşı karşıya geldiği maçı seyretti.

Ajax’ın rakip analizi ekibi, Trabzonspor’un 2-1 kazandığı maçtan sonra teknik direktör Erik ten Hag’a sunduğu raporda Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmanın garantilendiğini ve Beşiktaş karşısında genç oyunculara Şampiyonlar Ligi tecrübesi kazandırılmasının gerektiğini belirtti.

Öte yandan Ajax analiz ekibi, Beşiktaş’ın Trabzonspor ile oynadığı ve 2-1 kaybettiği maçı izledikten sonra Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır’a hayran kaldı. Analiz ekibi, Erik ten Hag’a verdiği raporda Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır’ın çok iyi bir kaleci olduğunu ve Ajax’a transfer edilebileceğini belirtti.

2021-22 sezonunun yaz transfer döneminden bu yana Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay Bayındır ile ilgilenen ve Altay’ı izleyen Ajax, böylece iki milli kaleciyle birden ilgilenmeye başladı.

Ocak’ta Karar Verecekler

Ajax, kaleci Onana’nın sözleşme yenilemeye yaklaşmaması nedeniyle 2021-22 sezonu yaz transfer döneminden beri kaleci transferi için çabalıyor. Hollanda temsilcisinde analiz ekibi, teknik direktör Erik ten Hag’a sunduğu raporda Uğurcan Çakır’ın çok iyi bir kaleci olduğunu ve Ajax’ın kendisini transfer edebileceğini belirtti.

Teknik direktör Erik ten Hag da bu uyarıyı dikkate aldı ve Beşiktaş maçına gözlemci ekibiyle gelmeye karar verdi. Ajax’ın gözlemci ekibi, Beşiktaş maçının ardından Türkiye’de kalıp Uğurcan Çakır’ı canlı takip edecek.

Hollanda devinin gözlemci ekibi, Uğurcan’ın transfer edilmesi yönünde bir rapor hazırlarsa Ajax, Ocak ayında Uğurcan için Trabzonspor’un kapısını çalacak.

Altay Listeden Silinmedi

Onana ile sözleşme yenileme konusunda sıkıntılar yaşayan ve kalesini genç bir kaleciye emanet etmek isteyen Ajax, bu konuda çalışmalara 2021-22 sezonu yaz transfer döneminde başladı. Ajax’ın kaleci transferindeki ilk aday, Fenerbahçe kalesini koruyan 23 yaşındaki kaleci Altay Bayındır idi. Hollanda temsilcisi, Altay’ın kaleci antrenörü değiştkten sonra yaşadığı düşüş nedeniyle kararsız kalsa da Altay’ı izlemeye devam ediyordu.

Altay Bayındır’ın İttifak Holding Konyapsor maçında yaşadığı sakatlık sonrası Ajax transferden vazgeçme noktasına geldi. Hollanda temsilcisi, buna rağmen Altay’dan da vazgeçmiş değil. Ajax’ta bazı gözlemciler, Altay’ın transfer edilmesi gerektiğini düşünüyor.

Ajax, tedavisi süren ve Ocak ayında sahalara dönecek olan Altay Bayındır’ı izlemeye takip edecek. Hollanda’nın kırmızı beyazlı temsilcisinin sportif direktörü Marc Overmars, Altay transferi için İstanbul’a gelmiş ancak Fenerbahçe ile bonserviste anlaşma sağlayamamıştı.

Ajax yönetimi, Altay’ın transfer edilmesi doğrultusunda bir rapor gelmesi halinde sarı lacivertli kulübün kapısını daha yüksek bir teklifle çalabilir.