Süreden Başka Sorunlar Var Mesut

Süreden Başka Sorunlar Var Mesut

15 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 12’inci haftasında ağırladığı Kayserispor karşısında beraberliği 90+9’da bulduğu penaltı golüyle kurtaran Fenerbahçe’de başkan Ali Koç’un 11 Kasım tarihinde yaptığı açıklamalar büyük yankı uyandırmıştı.

Son 4 maçında sadece 1 puan alabilen ve milli aradan dönüşte Galatasaray’a konuk olacak olan Sarı Lacivertlilerde yaşananlarla ilgili olarak detaylı açıklamalarda bulunan Ali Koç’a Mesut Özil ve Vitor Pereira ile de ilgili birçok soru sorulmuş ve Ali Koç, Pereira’nın arkasında olduklarını ve Mesut’un da ticari işleri bir kenara bırakıp kafasını Fenerbahçe’nin iyiliğine daha çok vermesi gerektiğini düşündüğünü belirtmişti.

Basında yer alan son iddialar, Pereira ile Mesut arasındaki problemlerden birisinin de Mesut’un antrenmanlarda gösterdiği düşük performans olduğu yönünde.

Mesut Antrenmanlarda Verimli Performanslar Sergileyemedi

Basında yer alan son haberlere göre, oynanan maçlarda gösterdikleri tavırla aralarında sorun olduğu düşünülen Vitor Pereira ile Mesut Özil arasında süre veya taktik dışında önemli olan başka kriterlerde de bir anlaşmazlık söz konusu.

Antrenmanlara oldukça önem verdiği bilinen ve mücadele kavramını her zaman öne çıkaran Vitor Pereira’nın, yıldız oyuncusunun antrenman performansından memnun olmadığı ve bu nedenle maçlarda az süre verdiği veya hiç değerlendirmediği belirtilirken, ortaya çıkan verilerin de Mesut’un antrenmanlarda iyi performans göstermediğini desteklediği iddia ediliyor.

Hatırlanacağı üzere pek çok maçta Mesut Özil ve Vitor Pereira arasında anlaşmazlık yaşandığına dair görüntüler ekrana yansımış ve bu durum bilhassa teknik direktör Pereira ve başkan Ali Koç’a sorularak cevap alınmaya çalışılmıştı.

Mesut’un performansındaki düşüklük, Vitor Pereira’nın taktiksel anlayışına veya Pereira’nın yıldız oyuncu kullanmayı sevmeyişine bağlanmış ve bu konu en son Ali Koç’un yaptığı basın toplantısında başkana sorulmuştu.

Başkan Ali Koç, yaptığı açıklamalarda Pereira’nın yıldız oyuncularla arasında bir problem olduğuna dair söylentilerin asılsız olduğunu ifade etmiş, kendisinin düşüncesinin de taktik açısından Mesut’un en iyi nasıl kullanılabileceğine dair yenilemeler yapılması yönünde olduğunu belirtmiş ve Mesut’un oynamamaktan mutsuz olduğunu ancak ticari işlerini de bir kenara bırakması gerektiğini dile getirmişti.

YORUM: Koç-Özil-Pereira Üçgeni

Mesut Özil meselesi Fenerbahçe adına kilitlenen ve Ali Koç’un yaptığı bu tarz açıklamalarla daha da yılan hikayesine dönen bir mesele haline geliyor.

Teknik direktör Vitor Pereira zaten Özil üzerinden ciddi biçimde eleştirilir hatta yıpratılmaya çalışır bir haldeyken hocasına basın üzerinden verdiği öğüt, Mesut’un Real Madrid’de dahi oynarken bırakmadığı ticari işlerini Fenerbahçe’de oynarken bırakmasına dair belirttiği gereklilik ve dahası bu işin 3 paydaşı olan Özil’i de Pereira’yı da başkan Ali Koç’u daha da güçsüz bir hale getiriyor.

Fenerbahçe, kırılgan yapısını atlatmak konusunda her geçen gün daha da geriye gidiyor ve anlaşılan Ali Koç, bu koltuktaki şeffaflık algısını basına içinden geçenleri anlatmak üzerinden yorumluyor.