BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE DERBİSİNDE KARTLAR HAVADA UÇUYOR

BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE DERBİSİNDE KARTLAR HAVADA UÇUYOR

20 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper ligin 17. Haftasında dikkatleri çeken karşılaşmada sarı lacivertli takım Fenerbahçe kendi sahası Kadıköy’ de siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ı konuk edecekler.

Her zaman Türkiye’ de ki derbiler de tansiyon oldukça yüksek olurken iki takım arasında ki karşılaşmalarda da sarı ve kırmızı kartlar havalar da uçuyor.

Dikkat çeken istatistikler de iki takım arasında ki oynanan son 24 karşılaşmada mücadeleyi yöneten hakemler toplam 17 kırmızı ve 147 sarı kart gösterdi.

Tansiyonun eksik olmadığı derbide haftanın en önemli karşılaşmasında iki takım da mutlak kazanması gereken mücadele de siyah beyazlı takım da henüz teknik direktörleri yok.

FENERBAHÇE DERBİDE 6 KIRMIZI – 74 SARI KARTI VAR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe, süper lig de karşılaştığı ezeli rakibi siyah beyazlı takım Beşiktaş ile arasında ki oynana karşılaşmalar da özellikle son 24 derbiye baktığımız da sarı kanarya tam 80 kart ile cezalandırılmış durumda.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe rakibine karşı oynadığı bu lig karşılaşmalarında toplam da 6 kırmızı ve 74 de sarı kart görmüş oldular.

BEŞİKTAŞ DERBİLERDE DAHA AGRESİF OLAN TARAF OLDU

Siyah beyazlı takım Beşiktaş derbiler de daha agresif olan taraf oldular. İki ezeli rakip sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile Beşiktaş lig de karşılaştıkları mücadeleler de rakibine göre daha fazla kart gören taraf olmuş durumdalar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ezeli rakibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile son 24 karşılaşmada daha agresif bir takım oldular.

Beşiktaş bu maçlarda 11 kırmızı ve 73 sarı olmak üzere toplam 84 kartla cezalandırıldı.

 

GEÇEN SEZONKİ SON İKİ DERBİDE KARTLAR HAVADA UÇTU

İki takım arasında geçen sezon süper lig de oynana karşılaşmalar da kartlar havada uçtu. Son maçta İnönü’ de oynanan ve 1 – 1 beraberlik ile biten karşılaşmada hakem Halil Umut Meler 7 sarı kart gösterdi.

Kadıköy’ de ki ilk karşılaşmada ise gol düellosuna sahne olan mücadelede siyah beyazlı takım deplasmanda 4 – 3 galip olarak ayrılmışlardı.

Zorlu derbide hakem Tugay Kaan Numanoğlu 1 kırmızı ve 9 de sarı kart göstermişti. Fenerbahçe ‘ de 6 sarı kart görürken siyah beyazlı takım Beşiktaş ise 3 sarı ve 1de kırımızı kart görmüşlerdi. Siyah beyazlı takım da kırmızı kartı gören oyuncusu C. Larin olmuştu ki usu süre de 1 kişi eksik oynamak zorunda kaldılar.

İKİ TAKIM ARASINDAKİ VERİLER

İki ezeli rakip Fenerbahçe ile Beşiktaş, Süper Lig tarihinde 131’inci kez karşı karşıya gelecekler. İki takım arasında ki oynana karşılaşmalar da sarı lacivertli takım Fenerbahçe 47 – 41 üstünlüğü bulunuyor ( 42 Beraberlik ).

Siyah beyazlı takım Beşiktaş sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ye konuk olduğu son Süper Lig maçını 4 – 3 kazanan Beşiktaş, Şubat 2003′ ten bu yana üst üste iki Kadıköy ziyaretinden galip dönemiyor.