Ali Koç İçin PFDK’dan Beklenen Karar Çıktı

Ali Koç İçin PFDK’dan Beklenen Karar Çıktı

25 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu beklenen kararı açıkladı. Sarı lacivertli yönetici ile ilgili alınan kararda  FB TV’de yapılan açıklamaların suç unsuru taşımadığına kanaat edildiği ifade edildi. Koç için alınan ceza tayininin gerekmemesi sonucu, tüm Sarı Kanarya camiasını da son derece mutlu etti.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç önceki günlerde FB TV üzerinde yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edilmişti. Sarı lacivertli kulübün başkanı için karar çıktı. Sarı Kanarya’nın ceza tayinine yer olmadığına kanaat edildiği ifade edildi. Açıklamayı yapan kişi Avukat Aytaç Yüksel oldu.

Profesyonel Futbol Disiplini Kurulu tarafından yapılan incelemeler sonucunda, toplantıda alınan kararlar da açıklandı.

Camia Alınan Karardan Memnun Kaldı

Açıklamalara göre Fenerbahçe A.Ş. hakkında 15.06.2020 tarihinde sarı lacivertli kulübün televizyon kanalı üzerinden yapılan açıklamalar tartışmaya neden olmuştu. Kurula sevk edilen Başkan Ali Koç, bu açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edildi. İncelemeler sonucunda da disiplin ihlalinin unsurları oluşmaması sebebiyle ceza tayinine yer verilmediği belirtildi.

Ali Yıldırım Koç hakkında ceza tayinine yer verilmemiş olması, Avukat Aytaç Yüksel tarafından resmi açıklama ile duyuruldu. Alınan kararla, başkan temize çıkmış oldu camia da alınan karardan son derece memnun kaldı.

Güncel Yazılar