Ali Koç Harcama Limitlerine İlişkin Açıklama Yaptı

Ali Koç Harcama Limitlerine İlişkin Açıklama Yaptı

8 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Fenerbahçe Üniversitesi’ni ziyarette bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç önemli açıklamalarda bulundu. Söz konusu sistemin sürdürülebilir olmadığının altını çizen yönetici, az kafası çalışan birinin maaş bütçesinin 64 milyon Euro’dan 18 milyon Euro’ya inemeyeceğini anlayabileceğine dikkat çekti.

Üniversite ziyareti ardından önemli açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Ali Koç, sisteme eleştiride bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlemiş olduğu harcama limitlerini sert bir şekilde eleştiren yönetici, birkaç kulüp haricinde tüm kulüplerin bitik ve batık durumda olduğunu ekledi.

Maaş bütçesinde 92 milyon Euro’dan 64 milyon Euro’ya düştüklerini ifade eden Koç, federasyonun ise kendilerinden 18 milyon Euro’ya inmelerini beklediğini ekledi. Söz konusu sistemin sürdürülebilir bir sistem olmadığının da altını çizdi.

Azıcık kafası çalışan birisinin bile harcama limitlerindeki tutarsızları anlayacağına özellikle vurgu yaptı.

Bir Sezondan Bir Sezona Olacak İş Değil

Sadece Fenerbahçe’yi ilgilendiren bir durum olmadığını ifade eden yönetici, Türk futbolunda birkaç kulüp haricinde diğer kulüplerin bitik durumda olduğunu belirtti. UEFA’nın getirmiş olduğu Finansal Fair Play’in sonuç vermediğini de ekleyerek, yerli Finansal Fair Play’i geliştirdiklerini söyledi. Amacın kulüplerin paralarını çar çur etmelerini engellemek olduğunu vurguladı. Ve sağlıklı bir mali yapıya kavuşmanın da bir sezondan bir sezona olmayacağını ifade etti.

Güncel Yazılar